sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Chciał przejechać policjanta - miał 3 promile

Chciał przejechać policjanta - miał 3 promile

12-08-2010 18:34 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 8,791 | Komentarzy: 6
Chciał przejechać policjanta - miał 3 promile
Foto:
zacisze
Służba policjanta codziennie stawia przed nim nowe wyzwania i stwarza czasami sytuacje bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia. Tak było 11 sierpnia kiedy to dzielnicowy st. sierż. Tomasz Kostrzewa rozpoczął służbę w swoim rewirze na terenie gminy Kościelec.
Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 13.00 w okolicach Dąbrowic Częściowych. Policjant pełniący służbę w tym rejonie, wysłany został na interwencję dotyczącą próby pobicia kierującego seicento. Po przyjeździe, zdenerwowany właściciel auta poinformował, że przed chwilą przypadkowy mężczyzna - kierujący oplem, próbował go zaatakować, a następnie odjechał w stronę Konina.

Decyzja była natychmiastowa - policjant wskoczył do radiowozu i ruszył we wskazanym kierunku. Po kilku kilometrach, w pobliżu drogi zauważył opisanego opla i siedzącego w nim mężczyznę. Gdy funkcjonariusz podjął próbę zatrzymania go, mężczyzna gwałtownie ruszył autem potrącając policjanta. Uderzenie było na tyle silne, że stłuczona została jedna z szyb pojazdu. Mimo, że ręka policjanta utknęła w pojeździe, sprawca ciągnąc funkcjonariusza przez kilka metrów nadal uciekał.

Ranny policjant przewracając się na jezdnię nie odpuścił. Wskakując do radiowozu ponownie ruszył w pościg. Po kilku kilometrach zmusił uciekiniera do zatrzymania. Wtedy też napastnik podjął próbę bezpośredniego ataku, lecz po chwili był już obezwładniony.

Funkcjonariusz z ranami szarpanymi prawej ręki przewieziony został do szpitala. Po założeniu mu prawie 20 szwów, policjant zwolniony został do domu. Zatrzymanym mężczyzną okazał się 39-letni mieszkaniec powiatu tureckiego. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu we krwi. Sprawą zajmie się miejscowy sąd.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu
Autor tekstu: Zbigniew Paszkiewicz
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (6)
~ROY 17-08-2010 20:08
... do tego wyżej ... na drzewo i fac...
| Zgłoś do usunięcia
~sz 15-08-2010 12:11
rozjezdzac ich walcem!!
| Zgłoś do usunięcia
~ala 13-08-2010 08:14
gratuluje odwagi i szybkiego powrotu do zdrowia.a chamskie komentarze zawsze piszą ci co nosa spoza biurka komputera nie wystawią a grają bohaterów.
| Zgłoś do usunięcia
~jumper 13-08-2010 08:11
dla mnie policjant na służbie zachował sie właściwie i powinno go się jakoś wyróżnic, bo przecież w jednej chwili mógł stracić wszystko. A janek to zwykły zazdrośnik, który pewnie w takiej sytuacji zawinął by kite i poszedł do domu.
| Zgłoś do usunięcia
~ROY 13-08-2010 07:22
... do janka ... nie przeginaj bo nie ma potrzeby , a tak swoja droga jak masz cos do powiedzenia to pisz ale ten konkretny Twój komentarz jest po pierwsze hamski , niechlujny , niepotrzebny, brak poszanowania innej osoby , niezależnie od tego jaka pracę wykonuje , dlatego dla Ciebie mam tylko ..fac .... pozdrawiam Pana policjanta i życze zdrowia
| Zgłoś do usunięcia
~janek 13-08-2010 00:31
Teraz dajcie mu 20 medali i pochowajcie kiedys na wawelu
| Zgłoś do usunięcia