sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Majówka na sportowo w kolskim LOKu

Majówka na sportowo w kolskim LOKu

09-05-2017 13:56 | Źródło: Ryszard Borysiewicz | Wyświetleń artykułu: 2,026 | Komentarzy: 0
Majówka na sportowo w kolskim LOKu
Foto:Ryszard Borysiewicz
zacisze
Tegoroczne Majowe Święta 1-2-3 Maja uczcił dwubojem sportowym Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK "Kolska Starówka" w Kole zapraszając dzieci i młodzież do Ośrodka LOK przy ul .Pułaskiego 8 w Kole. Obwiązywały wcześniejsze zgłoszenia.

Pierwszą z konkurencji  było strzelanie z pneumatyka, po 10 strzałów do tarczy oddalonej od stanowiska strzeleckiego o 10 m. Drugą z konkurencji były rzuty granatem typu F-1 do celu (posłużyła za cel stara samochodowa opona) oddalonego o 5 m.

Na wstępie po powitaniu młodych uczestników dwuboju i ich opiekunów o zachowaniu bezpieczeństwa przy oddawaniu strzału z karabinka a także i podczas rzutów granatem wspomniał kierownik klubu .W krótkim zarysie przybliżył on również historię obchodzonych świąt .

W strzelaniu z pneumatyka kal. kpn 4,5 mm w kategorii dziewcząt zwyciężyła z 33 pkt Karolina Kaczorowska tuż za nią z 29 pkt. Kinga Tyburek a III miejsce z 14 pkt  zajęła Aneta Zagozda. W kategorii chłopców  z  64 pkt zwyciężył  Dawid Augustyniak  za nim był z 54 pkt Kacper Lamprycht natomiast III miejsce  z 33 pkt.  wystrzelał Emanuel Szadkowski

Również i osoby dorosłe sprawdziły celność swojego oka : w kategorii pań z  25 pkt zwyciężyła  Oksana Chmielarz tuż przed  Renatą Gołębiewską z 18 pkt i przed Anną Woźnicką z  17 pkt.  W kategorii męskiej  z  59 pkt. zwyciężył  Józef Kaczorowski przed Andrzejem Kowalskim 56 pkt i przed Romanem Borysiewiczem z 49 pkt.

W rzutach granatem ( 6 sztuk) największą ilością  trafień popisali się : po 3 trafienia Aneta Zagozda , Anna Wodniczko, Karolina Kaczorowska, po 2 trafienia  Nikodem Żerko, Dawid Augustyniak oraz Irena Tyburek a także i Oksana Chmielarz, po 1 celnym rzucie zaliczyli Kacper Lamprycht  i Renata Gołębiewska. Najmłodszymi uczestnikami dwuboju byli  6 letni Eryk Przybylski, 7 letni Wiktor Chmielarz oraz 8 letnia Zosia Lamprycht.i jej 9 letni brat Filip Lamprycht.

A że pogoda dopisała tu tuż po zakończeniu konkurencji dwuboju kierownik klubu zaprosił wszystkich jego uczestników na ognisko i pieczenie kiełbasek. Każdy obdarowany został również i nagrodami rzeczowymi oraz tradycyjnie tabliczką czekolady.

Rada Klubu  LOK  „Kolska Starówka” w Kole a także i uczestnicy majowego dwuboju sportowego  serdecznie dziękują Panu Burmistrzowi Miasta Koła Stanisławowi Maciaszkowi  za ufundowanie nagród rzeczowych i wędlinę na ognisko.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Słowa kluczowe:
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!