sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Chce się oglądać, czyli WOES zaprasza do kina

Chce się oglądać, czyli WOES zaprasza do kina

12-05-2017 13:20 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 3,896 | Komentarzy: 0
Chce się oglądać, czyli WOES zaprasza do kina
Foto:WOES
zacisze
Jeśli interesuje Was kino społecznie zaangażowane, które nie boi się poruszać ważnych tematów, jeśli cieszy was wspólne oglądanie filmów i dyskusje po seansie, jeśli wreszcie lubicie spędzać poranki w kinie, to to wydarzenie jest dla Was. Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej zaprasza na bezpłatny pokaz filmu: Moje córki krowy, który odbędzie się 18 maja 2017 roku, o godzinie 11.00 w Kinie na Wartą w Kole.

Kino nieobojętne

„WOES zaprasza do kina” to wydarzenie organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej z Poznania. „Szukaliśmy pomysłu na wspólne spotkanie i  przestrzeń do dyskusji na ważne tematy i uznaliśmy, że wspólne oglądanie filmów będzie rozwiązaniem idealnym” – opowiada Anna Dranikowska ze Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych.  Wybór filmowych propozycji nie jest przypadkowy, ale wynika z misji Stowarzyszenia, jaką jest wspieranie osób, którym w społeczeństwie funkcjonuje się z różnych powodów trudniej. Nie bez znaczenia był też wymiar edukacyjny przedsięwzięcia –„zależało nam na tym, żeby zaproponować coś ludziom młodym. Chcemy z nimi rozmawiać na temat ekonomii społecznej i szukamy takiej przestrzeni do wspólnej dyskusji, która będzie atrakcyjna dla obu stron”.

 Pomysł chwycił - podczas ubiegłorocznej edycji widownia Kina Oskard
w Koninie była pełna. A ponieważ nie wszyscy mogą dojechać do Konina, zdecydowaliśmy się na formułę kina objazdowego. Zaczynamy od Koła, pod uwagę bierzemy również Słupcę, Turek i Wrześnię.

Kogo zapraszamy?

 Do udziału w spotkaniach zapraszamy przede wszystkim uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, we wspólnym oglądaniu filmu i dyskusji po seansie może jednak wziąć udział każdy. Ważnym elementem spotkań jest również dyskusja z zaproszonymi gośćmi – na kolejne seanse zapraszani są przedstawiciele podmiotów ekonomii społecznej z Wielkopolski. Prawdę ekranu z prawdą życia konfrontowali już m.in.: prezeski Spółdzielni Socjalnych Spektrum i Furia, prezeska Dobrej Spółdzielni Socjalnej, prezes Fundacji Otwarcie czy prezeska Stowarzyszenia Głuchy Świat. To osoby, które doskonale znają tematykę prezentowanych filmów i potrafią przybliżyć widzom perspektywę bohaterów.

A bohaterowie bywali różni, wśród nich i autysta, i córka głuchoniemych rodziców, mężczyzna z zespołem Downa czy chłopak z porażeniem mózgowym, którzy zmuszeni byli walczyć z codziennymi – mniejszymi i większymi trudnościami. Ale nie spodziewajcie się łzawych melodramatów! Bohaterowie i bohaterki pokazywanych przez nas filmów to prawdziwi wojownicy. Przygotujcie się więc na  sporą dawkę humoru, zadziorności i nieoczywistych zakończeń.

Co w Kole?  

Spotkanie w Kole będzie poświęcone sytuacji osób starszych. Jak wygląda ich codzienność? Z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć? Jakie są ich radości i zmartwienia? O tym wszystkim będziemy rozmawiać z Panią Barbarą Filipiak z Uniwersytetu III wieku w Koninie oraz z Panią Urszulą Karolczak, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Zapraszamy gorąco!

 

Wydarzenie odbędzie się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich: https://dniotwarte.eu/

Zapraszamy serdecznie!

 

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl