sim
bricomarche
Wiadomości MKS Olimpia Koło MKS Olimpia ma nowe władze

MKS Olimpia ma nowe władze

14-08-2010 10:18 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,573 | Komentarzy: 0
MKS Olimpia ma nowe władze
Foto:
zacisze
W piątek 13 sierpnia odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze MKS Olimpia Koło. Podczas obrad członkowie dokonali m.in. wyboru nowych władz Klubu. Prezesem Zarządu został mianowany Przemysław Galiszkiewicz. Dotychczasowy prezes - Jarosław Kawka przez najbliższe trzy lata będzie klubowym skarbnikiem.
Walne zebranie członków odbyło się w gmachu Gimnazjum nr 1 przy ul. Szkolnej. Rozpoczęło się punktualnie o godzinie 18.30. Po stwierdzeniu kworum, zebranych gości powitał ustępujący prezes - Jarosław Kawka. W sprawozdaniu z przebiegu kadencji 2007-2010 powiedział m.in. o tym, że Klub zrealizował zakładane cele - awans i utrzymanie zespołu seniorów w IV lidze, udział drużyny juniorów starszych w rozgrywkach wojewódzkich. Pochwalił się także tym, że MKS Olimpia nie posiada żadnych zaległości finansowych.

Następnie przystąpiono do wyboru przewodniczącego zebrania - został nim Mariusz Hanefeld, wiceprzewodniczący kolskiej Rady Miejskiej.

Członkowie, których na sali zebrało się 37 (z łącznej liczby 73) głosowali nad absolutorium dla ustępującego Zarządu za okres mijającej kadencji. Uchwałę przyjęto przy 33 głosach "za" oraz 4 wstrzymujących. W kolejnym punkcie debatowano nad zmianami w Statucie. W końcowym głosowaniu przyjęto trzy poprawki. Zebrani ustalili, że zmieni się liczebność Zarządu w kadencji 2010-2013. Zamiast, jak było dotychczas, 9 członków, Zarząd składać się będzie z 6 osób. Liczebność Komisji Rewizyjnej pozostawiono bez zmian i wynosi w dalszym ciągu 3 członków.

W kolejnym punkcie obrad przystąpiono do głosowania ws. wyboru członków nowego Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej. Zgłoszonych zostało odpowiednio sześciu i trzech kandydatów. W jawnym głosowaniu - 37 głosami "za" - przyjęto wszystkich proponowanych kandydatów. Nowo wybrani udali się na 10-minutowe zebranie.

Po przerwie poznaliśmy skład nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej oraz podział obowiązków:

Zarząd MKS Olimpia Koło (kadencja 2010-2013)
Przemysław Galiszkiewicz - prezes
Zbigniew Karbowski - wiceprezes
Jarosław Wojciechowski - wiceprezes
Jarosław Kawka - skarbnik
Krzysztof Kropidłowski - sekretarz
Roman Simiński - członek

Komisja Rewizyjna
Eugeniusz Jaworski - przewodniczący
Tomasz Mikusik - członek
Andrzej Rostkowski - członek

Podczas wolnych wniosków głos zabrał burmistrz Mieczysław Drożdżewski. Włodarz miasta pogratulował "Olimpii" sukcesów i życzył kolejnych - w tym wymarzonej III ligi. Dodał, że w planach są kolejne remonty stadionu, w tym renowacja głównej i bocznej płyty boiska oraz trybun.

Na zakończenie głos zabrał nowy prezes, który podziękował wszystkim za zaufanie i zaprosił wszystkich na sobotnie spotkanie derbowe ze Zrywem Dąbie.

Marcin Nowacki
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!