(23)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Miejscowe opady deszczu w pobliżu 19.9
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

To już pewne. Alicja Wapińska straci mandat radnej

Autor: Redakcja e-kolo.pl 12 Lipiec 2017 przeczytasz w minutę
To już pewne. Alicja Wapińska straci mandat radnej
© archiwum e-kolo
(23) | Czytano:
21,792 razy | przeczytasz w minutę

Z informacji do jakich udało nam się dotrzeć wynika, że 5 lipca br. do Urzędu Miejskiego w Kole wpłynęło pismo od Wojewody Wielkopolskiego z informacją a tak naprawdę wezwaniem Rady Miasta Koła do wygaszenia mandatu radnej Alicji Wapińskiej.

R E K L A M A
23
Czytano:
21,792 razy
Udostępnij

O sprawie pisaliśmy już jakiś czas temu w artykule "Co dalej z radną Alicją Wapińską? Straci mandat?" w którym poruszyliśmy sprawę wykonywania przez firmę radnej Alicji Wapińskiej usług na rzecz Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Kole. Wtedy też  Przewodniczący Rady Artur Szafrański wystosował pismo do radnej z prośbą o wyjaśnienia a następnie do Wojewody Wielkopolskiego o zaopiniowanie sprawy wraz z wyjaśnieniami i opinią prawną jaką przedłożyła radna. 

Od tego czasu minęły trzy miesiące. Wojewoda w swojej decyzji wskazał dalszą drogę postępowania, z której wynika, że w ciągu 30 dni Przewodniczący Rady Miasta w Kole musi zwołać sesję, aby podjąć uchwałę o wygaszeniu mandatu radnej Wapińskiej. Od tej decyzji radna ma prawo się odwołać. Jeżeli rada nie zagłosowałaby za odwołaniem swojej koleżanki, lub takowa sesja nie odbyłaby się - wtedy Wojewoda sam wygasiłby mandat.

Po wygaśnięciu mandatu Alicji Wapińskiej Urząd Miejski w Kole będzie zobligowany do zorganizowania wyborów uzupełniających w okręgu nr 8. O mandat z tego okręgu mogą ubiegać się wszyscy mieszkańcy Koła, również ci, którzy nie są mieszkańcami tego okręgu.

Alicja Wapińska była radną miejską od 2002 roku.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (23)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
Mieszkaniec Koła · 12 Lipiec 2017
Nareszcie. Czyli można mrozić już Szampana?
kolanin · 13 Lipiec 2017
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Kolanin 2 · 13 Lipiec 2017
Oj Stasiu, Stasiu nic się nie nauczyłeś. Kompleksy to się leczy.
Mirek · 13 Lipiec 2017
Czytelnicy zakopali ten komentarz
kolanin · 13 Lipiec 2017
Jesli nie Radni to Pan Wojewoda pozbawi mandatu wiec i tak mozna mrozic i pic szampana i tak :) wiwat !!!!!!!
bonia · 13 Lipiec 2017
Dokładnie - wielu radnych w Polsce, których chciano pozbawić mandatu skutecznie odwoływało się do sądów, które rozstrzygały sprawę na ich rzecz, a skierowanie sprawy na drogę sądową powoduje wstrzymanie procedury wygaszania mandatu. Powodzenia Pani Alicjo i sukcesu w wyborach za półtora roku.
Ty · 13 Lipiec 2017
Są inne okazje aby wypić szampana. Nie ma innych trunków wyskokowych na tym świecie? Nawet od decyzji Pana Wojewody można się odwołać. Nic nie jest przesądzone, a już chce Pan pić szampana. 😄
A gdzie honor? · 12 Lipiec 2017
Po tylu latach (15 -stu ) jakby radna miała honor to by sama zrezygnowała.
zdenek · 12 Lipiec 2017
" Ty " piszesz tak jak byś maczał lub maczała w tym ręce . A może to Pani radna tu się broni . Ja proponuje żeby tym zajął się prokurator . Zięć Pani radnej ma basen do sprzątania . Czy to nie dziwny zbieg okoliczności .
Ty · 13 Lipiec 2017
Nie wszyscy są idealni. Czy tylko od tej Radnej się wymaga etyki moralne a od innych nie? Ciekawe gdzie są firmy które potrzebują usług sprzątających. Takich firm powstało jak grzyby po deszczu, wystarczy szczotka i jest firma, a ci co mają maszyny nie mają możliwości ich zastosowania.
Do Comena · 13 Lipiec 2017
Zawód ortopedy czy chirurga wynika z własnych umiejętności i posiadanej wiedzy, bycie radnym zależy.... no właśnie od czego? na pewno nie od wiedzy, czy wykształcenia....Jeśli decydujesz się oddać głos tzn że obdarzasz kogoś zaufaniem. Radny reprezentuje wszystkich mieszkańców, czy o takie reprezentowanie i zaufanie chodzi kiedy radny narusza przepisy? A gdzie jakieś zasady etyki i moralności? Przecież osoba publiczna winna świecić przykładem nieskazitelności, być wzorem do naśladowania. Chyba nie. Trzeba oddzielić własny interes od interes publicznego. Renomowana firma nie ma problemów ze znalezieniem usługodawcy w sektorze prywatnym.
COmen · 13 Lipiec 2017
A coż w tym złego,ze zięć....szwagier....wujek czy sąsiadka ma firmę i świadczy usługi???? To znaczy,ze ja mam zaprzestać wykonywać zawód ortopedy,bo tata jest chirurgiem w tym samym szpitalu ????
Ty · 12 Lipiec 2017
Fakt trzeba zmienić płytę i zacząć trzeba pisać o innych radnych, którzy mają o wiele więcej za uszami. Nie trzeba być radnym aby pomagać innym ale będąc na stanowisku radnego można zrobić o wiele więcej bo ma się wszędzie otwarte drzwi.
KOLANKA40 · 12 Lipiec 2017
Ty . Nikt nie podważa działań Charytatywnych Pani radnej Chwała jej za to i wielkie dzięki . Nic nie stoi na przeszkodzie żeby dalej pomagać. Do tego nie trzeba funkcji radnej. Jednak fakty mówią same za siebie Niestety. No ale to prawda że trzeba zmienić płytę .
Ty · 12 Lipiec 2017
To że bronię Pani Radnej to nie znaczy że maczam w tym palce. Dużo pomogła ludziom a ciągle piszecie o Niej w samych negatywach. ,,Tak krawiec kraje jak mu materii staje". Zmieńcie płytę.
Ty · 12 Lipiec 2017
Co się tak doczepiliście Pani Radnej? Dużo pomogła mieszkańcom Koła. Niektórzy też mają firmy i nikt w ich papierach nie szuka, aby mieć na nich haka. Każdy ma prawo nie znać szczegółowo przepisów prawa działalności gospodarczej. Czy wszyscy radni są święci? Jeszcze nie wiadomo czy można schłodzić szampana. Od każdej decyzji jest możność odwołania.
KOLANKA40 · 12 Lipiec 2017
czytelnik . Nie sądzę żeby Pani radnej działa się krzywda. Myślę,że nie będąc radną rozwinie skrzydła i będzie mogła rozwijać swoją działalność zgodnie z prawem. Jest naprawdę sporo obiektów w zasobach miasta. Uważam że nie będzie gorzej tylko lepiej bo przecież jest właścicielką prężnie działającej firmy sprzątającej.Nie o złośliwość tu chodzi .
czytelnik · 12 Lipiec 2017
Takie sa -niestety- nasze narodowe cechy charakteru. Bardzo lubimy jesli komus, szczegolnie osobie publicznej, dzieje sie jakakolwiek krzywda. Pomijam, czy slusznie czy nieslusznie. To, ze komus zaczyna byc gorzej niz bylo kreci nas szczegolnie. Fe...!!!
Ty · 12 Lipiec 2017
A może ktoś celowo wprowadził ją w błąd aby inni mieli o czym pisać. To chyba wszystkich radnych musieli by odwołać bo każdy coś ma za uszami.
KOLANKA40 · 12 Lipiec 2017
Obowiązkiem radnego jest być na bieżąco. Proszę nie pisać głupot. Nawet w trakcie postępowania Pani radna nie ukorzyła się i nie zrezygnowała z tego obiektu. Wtedy też nie była świadoma? nie jestem przeciwniczką tej Pani ale niestety postąpiła jak postąpiła więc konsekwencje muszą być wyciągnięte .
Ty · 12 Lipiec 2017
Od 2002 roku minęło 15 lat więc prawo ciągle się zmieniało. Trzeba by być radcą prawnym aby to wszystko mieć w jednym palcu. Uczepiliście się jednej Radnej i nie dajecie jej spokoju. Jeszcze nigdy takich zawziętych radnych nie było jak teraz.
KOLANKA40 · 12 Lipiec 2017
Pani Wapińska jest radną od 2002 roku . nie wierzę ,że nie wiedziała iż takie działania są zabronione.
Mieszkaniec Koła · 12 Lipiec 2017
Nareszcie. Czyli można mrozić już Szampana?
czytelnik · 12 Lipiec 2017
Mrozic to Ty sobie mozesz. Mozesz jednak nie miec okazji go wypic.
Wybory 2023
Lider listy Koalicji Obywatelskiej rozmawiał dziś z mieszkańcami Koła [WIDEO]
5 godziny temu 672

Lider listy Koalicji Obywatelskiej rozmawiał dziś z mieszkańcami Koła [WIDEO]

Gmina Koło
Gmina Koło z dotacją na żłobek z programu Maluch+
12 godziny temu 5,760 1

Gmina Koło z dotacją na żłobek z programu Maluch+

Gmina Babiak
Gmina Babiak: wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy
14 godziny temu 449

Gmina Babiak: wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

Gmina Kościelec
Uroczyste otwarcie Gminnego Domu Kultury w Kościelcu
15 godziny temu 7,408 1

Uroczyste otwarcie Gminnego Domu Kultury w Kościelcu

Gmina Kłodawa
Festiwal FoodTracków w Kłodawie! 15 mobilnych restauracji z różnymi smakami
1 dzień temu 5,262

Festiwal FoodTracków w Kłodawie! 15 mobilnych restauracji z różnymi smakami

Wypadki
Zderzenie motocyklisty z osobówką. 24-latek przewieziony do szpitala
1 dzień temu 37,959 1

Zderzenie motocyklisty z osobówką. 24-latek przewieziony do szpitala

R E K L A M A