R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zatrzymania

Policjant w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę

08-08-2017 20:00 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 9,626 | Komentarzy: 0

Wczoraj, w godzinach wieczornych, policjant z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego kolskiej komendy, w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę. 50-latek miał 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowcy jednośladu uniemożliwiono dalszą jazdę i został ukarany mandatem karnym.
Foto:archiwum e-kolo
R E K L A M A

Posterunkowy Mateusz Nowakowski z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kole, w dniu 7 sierpnia br., po godzinie 21-ej w miejscowości Dęby Szlacheckie zauważył rowerzystę, który poruszał się środkiem jezdni stwarzając duże zagrożenie w ruchu drogowym nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników. Reakcja policjanta była natychmiastowa. Od cyklisty wyczuwalna była silna woń alkoholu, wobec czego funkcjonariusz natychmiast uniemożliwił mu kontynuację jazdy i poinformował o tym fakcie oficera dyżurnego. Na miejsce przybył patrol ruchu drogowego, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 50 - letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Nietrzeźwi na drodze stanowią jedno z poważniejszych zagrożeń dla innych uczestników ruchu drogowego. Eliminacja ich z naszych dróg jest jednym z priorytetów policjantów. Bardzo ważne dla osiągnięcia tego celu jest współdziałanie policjantów i społeczeństwa.

Dlatego nie bójmy się reagować, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować jazdy. Dzięki takiemu zachowaniu możemy uchronić przed nieszczęściem wszystkich tych, których mógłby spotkać na swojej drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA