(2)
Ciężkie opady śniegu 1.3
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Czy odpady zostaną usunięte? Spotkanie w Kłodawie

Czy odpady zostaną usunięte? Spotkanie w Kłodawie

Autor: Redakcja e-kolo.pl 01 Wrzesień 2017
Czy odpady zostaną usunięte? Spotkanie w Kłodawie
© e-kolo
Komentarzy: 2 Czytano:
10,711 razy |

Piąty raz doszło do spotkania w Urzędzie Gminy Kłodawa osób, które zainteresowane są problemem zalegających odpadów na działce sąsiadującej bezpośrednio z Kopalnią Soli Kłodawa. Dziś nie zabrakło emocji, ale i prób uspokojenia sytuacji i skupienia się na dalszym działaniu.

R E K L A M A
2
Czytano:
10,711 razy
Udostępnij

Na spotkaniu pojawili się m.in. Burmistrz Kłodawy Dorota Galus, Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek, prezesi Kopalni Soli Kłodawa, radni Rady Gminy Kłodawa, radni Powiatu Kolskiego, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Robert Kropidłowski, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Kole, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kole Ewa Lewicka, Przewodniczący Związków Zawodowych kopalni oraz zainteresowali mieszkańcy.

Ponad dwie godziny upłynęły pod znakiem gorącej dyskusji, rzucania niekiedy oskarżeń "kto i kiedy zawinił", lecz jak podkreślano wielokrotnie - najważniejsze, żeby ustalić co dalej, jakie działania przygotować.

2 września, czyli jutro mija termin jaki zawarto w nakazie usunięcia odpadów przez firmę, która prowadziła tam swoją działalność. Jak poinformowała p.o. burmistrza - firma złożyła odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które w ciągu dwóch miesięcy ma czas na ustosunkowanie się do decyzji wydanej przez UG.

Starosta przekazał zebranym, że firma wycofała swój kolejny wniosek o przydzielenie pozwolenia na prowadzenie działalności na tym terenie.

Co dalej? Niestety należy czekać na odpowiedź z SKO i monitorować sytuację na miejscu składowiska, o którym wielokrotnie mówiono, że zagraża działalności kopalni ze względu na rozwój insektów i gryzoni, które przechodzą na kopalniany teren, gdzie przecież znajdują się magazyny soli jadalnej. Prezes kopalni kilkukrotnie wspominał o kosztach, jakie ponosi kopalnia, aby zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników i żeby nie dopuścić do rozwoju robactwa na swoim terenie. Jako ciekawostkę przytoczył sytuację, kiedy to 600 metrów pod ziemią pojawiła się mucha (co nigdy wcześniej się nie zdarzyło).

Będziemy śledzić na bieżąco sprawę odpadów w Kłodawie.

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆOceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (2)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Wyróżniony komentarz
anonim · 01 Wrzesień 2017
Kto wziął łapówkę niech się przyzna....
anonim · 01 Wrzesień 2017
Kto wziął łapówkę niech się przyzna....
normalny · 01 Październik 2017
A gdzie w tym wszystkim prokuratura_----
R E K L A M A