sim
Artbud
Wiadomości Gmina Kłodawa Debata społeczna o bezpieczeństwie w Kłodawie

Debata społeczna o bezpieczeństwie w Kłodawie

23-09-2017 11:03 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 2,608 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Debata społeczna o bezpieczeństwie w Kłodawie
Foto:KPP Koło
21-go września br. w Kłodawie odbyła się trzecia w tym roku w powiecie kolskim debata społeczna nt.; "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ". Tematami przewodnimi spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu, mieszkańcy z terenu miasta i gminy Kłodawa, Przedecz i gminy Chodów oraz policjanci, były zagadnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda. Ponadto mieszkańcy zostali zapoznani z aktualnym stanem bezpieczeństwa.

21-ego września o godz. 13:00 w „Domu Górnika” w Kłodawie uczestnicy debaty dyskutowali na tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Była to trzecia w tym roku debata społeczna zorganizowana przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kole. Podczas spotkania na pytania i postulaty mieszkańców odpowiedzi udzielali: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kole mł. insp. Artur Foryński, Komendant Komisariatu Policji w Kłodawie - asp. szt. Paweł Czerwiński oraz pełniąca obowiązki Burmistrza Miasta i Gminy Kłodawa – Pani Dorota Galus.

Komendant Komisariatu w Kłodawie zaprezentował multimedialny pokaz, w którym przedstawił uczestnikom statystyki dotyczące stanu bezpieczeństwa. Ponadto Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Kłodawie, asp. szt. Grzegorz Banasiak zaprezentował funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzia do dyspozycji obywateli, które ułatwia Policji kierowania patroli w miejsca zagrożone. Omówił także aplikację elektroniczną „Moja Komenda”, która umożliwia szybki i łatwy kontakt z każdą jednostką Policji oraz dzielnicowym z każdego rejonu. Przedstawił działalność profilaktyczną prowadzoną przez kłodawskich funkcjonariuszy. Głos zabrał również przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy, Pan Jan Szadkowski, który przypomniał zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa w trakcie wykonywania prac polowych. Podczas wolnej dyskusji większość pytań zadawanych przez uczestników spotkania dotyczyło infrastruktury drogowej, zasad przeprowadzania kontroli drogowych. Mieszkańcy Kłodawy wskazali miejsca, które ich zdaniem powinny być częściej patrolowane przez policjantów. Na zakończenie I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kole, mł. insp. Artur Foryński podsumował spotkanie i zapewnił, że żadne zgłaszane problemy i propozycje ich rozwiązania nie pozostaną bez odzewu. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
Prawo? 25-09-2017 13:57
Panie Komendancie. Powiatowy kolskiej. jednostki. Nie. rob. szopki w. temacie zapewnienia. bezpieczeństwa. mieszkańcom. przez. Twoich. podwładnych
| Zgłoś do usunięcia