R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kłodawa

Debata społeczna o bezpieczeństwie w Kłodawie

23-09-2017 11:03 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 3,951 | Komentarzy: 1

21-go września br. w Kłodawie odbyła się trzecia w tym roku w powiecie kolskim debata społeczna nt.; "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ". Tematami przewodnimi spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu, mieszkańcy z terenu miasta i gminy Kłodawa, Przedecz i gminy Chodów oraz policjanci, były zagadnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda. Ponadto mieszkańcy zostali zapoznani z aktualnym stanem bezpieczeństwa.
Foto:KPP Koło
R E K L A M A

21-ego września o godz. 13:00 w „Domu Górnika” w Kłodawie uczestnicy debaty dyskutowali na tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Była to trzecia w tym roku debata społeczna zorganizowana przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kole. Podczas spotkania na pytania i postulaty mieszkańców odpowiedzi udzielali: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kole mł. insp. Artur Foryński, Komendant Komisariatu Policji w Kłodawie - asp. szt. Paweł Czerwiński oraz pełniąca obowiązki Burmistrza Miasta i Gminy Kłodawa – Pani Dorota Galus.

Komendant Komisariatu w Kłodawie zaprezentował multimedialny pokaz, w którym przedstawił uczestnikom statystyki dotyczące stanu bezpieczeństwa. Ponadto Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Kłodawie, asp. szt. Grzegorz Banasiak zaprezentował funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzia do dyspozycji obywateli, które ułatwia Policji kierowania patroli w miejsca zagrożone. Omówił także aplikację elektroniczną „Moja Komenda”, która umożliwia szybki i łatwy kontakt z każdą jednostką Policji oraz dzielnicowym z każdego rejonu. Przedstawił działalność profilaktyczną prowadzoną przez kłodawskich funkcjonariuszy. Głos zabrał również przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy, Pan Jan Szadkowski, który przypomniał zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa w trakcie wykonywania prac polowych. Podczas wolnej dyskusji większość pytań zadawanych przez uczestników spotkania dotyczyło infrastruktury drogowej, zasad przeprowadzania kontroli drogowych. Mieszkańcy Kłodawy wskazali miejsca, które ich zdaniem powinny być częściej patrolowane przez policjantów. Na zakończenie I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kole, mł. insp. Artur Foryński podsumował spotkanie i zapewnił, że żadne zgłaszane problemy i propozycje ich rozwiązania nie pozostaną bez odzewu. 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA