sim
materace
Wiadomości Biblioteka Wrześniowe spotkania DKK w PiMBP w Kole

Wrześniowe spotkania DKK w PiMBP w Kole

02-10-2017 10:38 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 1,445 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Wrześniowe spotkania DKK w PiMBP w Kole
Wrześniowe spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki (dla dorosłych i młodzieży) działających przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole za nami.

Bohaterką  spotkania (29.09.) Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych była książka „20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła”.

Mariusz Szczygieł pomysłodawca układu i komentarzy: „Oto Polska: proboszcz z HIV; pluton ZOMO, który strzelał w „Wujku”; dwie matki i poczęte przez nie dziecko; student Rydzyka, który uciekł ze szkoły; Sprawiedliwi ratowali Żydów, a teraz się wstydzą sąsiadów; dumny homofob udziela wywiadu; przemycali kokainę w żołądkach, żeby spłacić czynsz. 26 (a nawet więcej) historii, zapisanych przez najlepszych polskich reporterów. To mój osobisty wybór reportaży o tym, gdzie zaczęła się i dokąd doszła nowa Polska. Nie ta, którą widzimy w Sejmie, ani ta z pierwszych stron gazet. Raczej Polska, która musiała ‘mentalność sobie w jeden dzień zrobić”.

Wśród autorów: Irena Morawska, Joanna Sokolińska, Joanna Wojciechowska, Karol Podgórski, Włodzimierz Nowak, Wojciech Staszewski, Edyta Gietka, Ewa Winnicka, Witold Szabłowski, Marcin Kołodziejczyk, Anna Fostakowska, Wojciech Bojanowski, Paweł Piotr Reszka, Jacek Antczak, Artur Pałyga, Lidia Ostałowska, Tomasz Kwaśniewski, Katarzyna Surmiak-Domańska, Paweł Smoleński, Jacek Hugo-Bader, Grzegorz Sroczyński, Wojciech Tochman, Mariusz Szczygieł. Ilustracje i projekt okładki: grupa Twożywo.

Spotkanie (27.09.) młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki poświecono powieści Chucka Palahniuka „Fight Club. Podziemny Krąg”.

Narratorem, a równocześnie głównym bohaterem książki jest trzydziestokilkuletni mężczyzna cierpiący na bezsenność. Podążając sugestią lekarza dołącza do grupy wsparcia osób chorych na raka. Zainteresowanie i współczucie okazywane mu przez innych stają się receptą na przywrócenie spokojnego snu. Odzyskany spokój burzy pojawienie się Tylera, Marli i zagadkowy pożar apartamentu. Poznany w samolocie mężczyzna proponuje Narratorowi wspólne mieszkanie i współzałożycielstwo tytułowego Fight Clubu.

Najbliższe spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki:

– dla dorosłych – 20 października 2017 r., godz. 16:30 (dyskusja o książce Ivana Klimy „Ani święci, ani anioły”)

– młodzieżowego – 18 października 2017 r., godz.16:00 (rozmowa o książce Jacka Sapkowskiego „Lux perpetua”).

Chętnych do udziału w dyskusji serdecznie zapraszamy – lektury do pobrania w Filii dla Dzieci.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: a.pietruszka@biblioteka-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!