sim
KHBC
Wiadomości Biblioteka Druga połowa jabłka

Druga połowa jabłka

25-10-2017 15:41 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 3,009 | Komentarzy: 0
Druga połowa jabłka
zacisze
W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole, w czwarty wtorek października, odbyło się spotkanie autorskie z Urszulą Zawadzką – ekonomistką, wieloletnią pracownicą kolskich przedsiębiorstw, obecnie emerytką, poetką, aktorką spektaklu „Warthbrücken”. Poświęcono je tomowi poezji „Druga połowa jabłka”.

Dariusz Matysiak, autor wyboru wierszy i opracowania tekstów do wspomnianego tomu, napisał:

„Treny” Jana Kochanowskiego to chyba najbardziej przejmujące utwory poetyckie ukazujące żal i rozpacz po odejściu ukochanej osoby. Poeta z Czarnolasu nie wstydził się przedstawić światu swój bardzo intymny, osobisty ból po stracie córki. Zachowując stosowne proporcje możemy powiedzieć, że zaprezentowane w niniejszym tomiku wiersze poetki (nomen omen Urszuli) podejmują w sposób równie głęboki i osobisty tę samą tematykę – odejście osoby najbliższej, do tego bezgranicznie kochanej.

Dzięki zastosowaniu w tomiku układu chronologicznego czytając kolejne wiersze mamy unikalną możliwość prześledzenia zmian, jakie zachodzą w postrzeganiu przez autorkę osobistej tragedii, a szerzej – w postrzeganiu przez nią świata.

Zachęcam do zapoznania się z twórczością Urszuli Zawadzkiej, bowiem dla większości osób poziom artystyczny tych wierszy będzie dużym zaskoczeniem.”

Wiersze Urszuli Zawadzkiej, obecnym na spotkaniu widzom, przybliżyli, w niezwykle wzruszającym montażu słowno-muzycznym: Agata Dziedziczak (recytacja), Jacek Dziedziczak (gitara), Krzysztof Toruński (skrzypce).

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: a.pietruszka@biblioteka-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!