R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Kampania profilaktyczna - Zachowaj Trzeźwy Umysł 2017

27-10-2017 10:41 | Źródło: Szkoła Podstawowa nr 2 w Kole | Wyświetleń artykułu: 5,554 | Komentarzy: 0

Jak co roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Kole przystąpiła do największej ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, która jest objęta patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. W gronie laureatów konkursu literackiego "Na skrzydłach przyjaźni" – za wiersze pt. ,, Nowe życie” i „Tragifarsa” - znalazł się uczeń klasy 3b gimnazjum Jakub Graczyk, który nagrodę odebrał w Centrum Olimpijskim w Warszawie.
Foto:
R E K L A M A

W tegorocznej edycji uczniowie wzięli udział w konkursie pod hasłem „Na skrzydłach przyjaźni”. Zadaniem konkursu było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej przygodę z wybranym bohaterem literackim, który został przyjacielem ucznia. Konkurs cieszył się dość dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Przy wsparciu nauczyciela języka polskiego p. Renaty Krauze-Witkowskiej i nauczyciela plastyki p. Wiolety Tęgos oraz szkolnego koordynatora - pedagoga Iwony Herman, uczniowie wykonali wiele ciekawych prac.

Spośród tysięcy nadesłanych z całej Polski prac jury wyłoniło laureatów konkursu. I tak w gronie laureatów konkursu literackiego – za wiersze pt. ,, Nowe życie” i „Tragifarsa” - znalazł się uczeń klasy 3b gimnazjum Jakub Graczyk. Za swoją pracę i zaangażowanie został nagrodzony bezprzewodowym zestawem muzycznym z technologią Bluetooth marki Sony. Wręczenie głównej nagrody nastąpiło podczas uroczystości finałowej tegorocznej kampanii, która odbyła się 13 października 2017r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie. W uroczystości razem z Jakubem wzięli udział jego Rodzice oraz rodzeństwo, a także pedagog p. Iwona Herman, koordynatorzy kampanii w mieście Kole – p. Monika Pelc-Puszczyk, p. Agnieszka Zborowska-Karbowa i przedstawiciel Urzędu Miasta – naczelnik Wydziału Organizacyjno- Administracyjnego p. Artur Zwierzyński. Ponadto w ramach konkursu plastycznego wyróżniono uczniów: Paulinę Robaszkiewicz z kl. 6b, Anetę Zagozdę z kl. 6b, Wiktora Polińskiego z kl. 2b gimnazjum.

W dniu 20 października 2017r. w Ratuszu Miejskim w Kole odbyła się miejska uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu plastyczno-literackiego ,,Na skrzydłach przyjaźni”. Z rąk zastępcy burmistrza miasta Koła p. Elżbiety Modrzejewskiej otrzymali oni nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, a szkolni koordynatorzy - certyfikaty z podziękowaniem za wkład i zaangażowanie w realizację kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę