R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Zachowajmy szczególną ostrożność 1 listopada

30-10-2017 08:51 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 6,640 | Komentarzy: 1

Jak co roku na kilka dni przed Świętem Zmarłych policjanci kolskiej komendy rozpoczynają przygotowywania do ogólnopolskiej akcji Znicz. 1-go listopada policjantów czuwających nad naszym bezpieczeństwem zobaczymy między innymi na drogach oraz na przycmentarnych parkingach. Akcja rozpocznie się już 27 października, a zakończy się 02 listopada.

Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

1 listopada jest dniem, w którym wszyscy odwiedzamy groby swoich bliskich. W tym czasie nastąpi wzmożony ruch pojazdów, dlatego też na drogach pojawi się także więcej policyjnych patroli czuwających nad bezpieczeństwem osób podróżujących. Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać na trzeźwość kierowców, prędkość, pasy bezpieczeństwa i sposób przewożenia dzieci. Zwiększona liczba policjantów na drogach będzie strzec bezpieczeństwa podróżujących przez cały długi weekend.

Wybierając się w podróż własnym autem pamiętajmy:

  1. Sprawdźmy stan techniczny pojazdu i usuńmy nawet najdrobniejsze usterki.
  2. Za kierownicę siadajmy trzeźwi i wypoczęci.
  3. Zawsze zapinajmy pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewozimy w fotelikach ochronnych.
  4. Wymieńmy opony w aucie z letnich na zimowe, ponieważ zmienna pogoda w tym okresie, poranne przymrozki i mgły, niska temperatura powietrza oraz opady deszczu i spadające liście z drzew powodują, że w takich warunkach atmosferycznych letnie opony tracą swoje właściwości przyczepne.
  5. Dostosujmy prędkość do znaków i warunków panujących na drodze.
  6. Zwracajmy uwagę na znaki drogowe nawet w najbliższej okolicy ponieważ na czas Święta Zmarłych często następuje zmiana organizacji ruchu wokół cmentarzy.

Przypominamy także, że w pierwszej kolejności stosujemy się do znaków i poleceń wydawanych przez policjanta, a dopiero w następnej kolejności do sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych pionowych i poziomych. Informujemy także o zakazie ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów (z wyłączeniem autobusów) o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, który obowiązywać będzie: ¨ 31 października od godz. 1800 do godz. 2200; ¨ 01 listopada od godz. 0800 do godz. 2200. Poniżej przedstawiamy plan zmiany organizacji ruchu pojazdów w rejonie cmentarza w Kole przy ul. Poniatowskiego oraz w Kłodawie przy ul. Cichej.

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze