sim

Wiadomości Miasto Koło Porównywarki kredytów gotówkowych – jak z nich korzystać?

Porównywarki kredytów gotówkowych – jak z nich korzystać?

06-11-2017 08:49 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 1,798 | Komentarzy: 0
Porównywarki kredytów gotówkowych – jak z nich korzystać?
Foto:
zacisze
Przy poszukiwaniu odpowiedniego kredytu przez internet możemy natknąć się na wiele stron z rankingami i porównaniami. Podpowiadają nam, jakie oferty są obecnie najkorzystniejsze. Jednak zanim skorzystamy z takiej porównywarki czy rankingu, pamiętajmy o tym, że nie zawsze zawarte w nich dane są aktualne i prawdziwe!

Dzisiaj w praktycznie każdym banku możemy zaciągnąć szybką pożyczkę. Możemy zrobić to nawet całkowicie on-line. Bankowe kredyty gotówkowe mają też konkurencje – pożyczki pozabankowe, na przykład chwilówki. Jako konsument, który nie ma większego doświadczenia w tej dziedzinie, możemy mieć niemałe problemy ze znalezieniem odpowiedniej oferty.

 

Czego dowiemy się z porównywarek kredytów?

Zasadniczo porównywarki kredytowe przekazują nam najważniejsze dane dotyczące ofert banków. Możemy z nich dowiedzieć się, jakie jest oprocentowanie kredytu gotówkowego, jakie są limity wypłat, jaki jest maksymalny okres wypłaty. Często znajdziemy też informacje od dodatkowych warunkach do spełnienia, na przykład konieczności zawarcia ubezpieczenia, założenia konta bankowego.

 

Jednak musimy pamiętać o tym, że nie każda porównywarka i ranking kredytów są aktualne. Zdarza się, że informacje nie były aktualizowane od dawna czy uwzględniają wszystkich ofert na rynku. Wobec tego nie powinniśmy podchodzić do takich danych bezkrytycznie – lepiej samemu upewnić się, jak wygląda oferta, na stronie banku.

 

Uważajmy też na promowane oferty – są one najczęściej umieszczane na szczycie list i odpowiednio oznaczone, ale można czasami odnieść wrażenie, że są one częścią standardowej listy produktów bankowych. Promowane oferty nie zawsze są tymi najlepszymi!

 

O czym pamiętać przy korzystaniu z porównywarek kredytowych?

  • nie wszystkie oferty znajdujące się na widocznym miejscu są najlepsze – mogą być promowane

  • nie każda porównywarka kredytowa zawiera aktualne dane lub posiada dane o wszystkich kredytach z każdego banku

  • informacje w porównywarkach są zwykle okrojone, dlatego bardziej szczegółowe dane znajdziemy na stronach banków

  • należy zawsze dokładnie porównać kredyty gotówkowe samodzielnie przed podjęciem ostatecznej decyzji


Źródło: Préstamos rápidos online oraz Lån

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!