sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło Poznaj piękno polski – urlopowe zwiedzanie

Poznaj piękno polski – urlopowe zwiedzanie

10-11-2017 09:26 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 1,626 | Komentarzy: 1
Poznaj piękno polski – urlopowe zwiedzanie
Foto:
zacisze
Wyjeżdżając na wakacje, wyobrażasz sobie z pewnością palmy, turkusową wodę oraz opalonych plażowiczów i przystojnych ratowników. Jednak aby takie widoki móc podziwiać, zwykle trzeba się wybrać w tropikalne rejony, które są dość daleko. Panuje bowiem przeświadczenie, że w Polsce, morze jest zbyt ubogie, plaże za mało piaszczyste, a woda za zimna. Najczęściej jednak, mówią to te osoby, które w życiu nie ruszyły się dalej niż do sąsiedniej wsi lub miasta. Dlatego, lepiej jest zawierzyć komuś, kto takie miejsce odwiedził.

Wybierając się nad morze, warto znaleźć plaże, która nie znajduje się w Trójmieście. Dlaczego? Jest to bowiem najbardziej zatłoczone miejsce i szczycące się najwyższymi cenami. Dlatego, jeśli zamierzasz się wybrać na Bałtyk, to poszukaj plaży, w miejscach, gdzie nie ma tłumów, za to są lasy, skarpy i piękne widoki. Takie miejsce będzie nie tylko piękniejsze i spokojniejsze, ale również tańsze.

Polskie góry

Bardzo ciekawa atrakcją są także góry. Nie każdy je uwielbia, ale praktycznie przez cały rok są tam rzesze turystów. Jest to kolejny rejon polski, który zarabia na turystyce. Trzeba więc liczyć się z tym, że ceny – szczególnie w Zakopanym- mogą być naprawdę wysokie. Jednak na to jest również rozwiązanie. Można bowiem, nie wynajmować chatki samodzielnie, ale np. ze znajomymi. Jeśli podróżujesz samodzielnie, to wtedy doskonale sprawdzi się pensjonat lub wynajęcie pokoju u górala. Wtedy cena jest o wiele niższa i bardziej przystępna. Do wyboru jest nie tylko zakopane ze skalisty górami ale także wysokie, ale łagodne i porośnięte roślinnością, góry w Bieszczadach. Jest to miejsce o wiele tańsze od Zakopanego, ale też bardzo piękne. Można tam nie tylko odbywać piesze wędrówki, ale także popływać łódką lub rowerkiem wodnym po Zalewie Solińskim, który ma bardzo ciekawą historię.

Ciekawe miasta

Atrakcyjnymi rejonami są nie tylko góry i morze, ale także miasta polskie. Do najbardziej pożądanych przez turystów należą: Kraków, Warszawa, Malbork, Kazimierz Dolny czy Sandomierz oraz wiele innych. Bardzo urodziwy jest również Gdańsk. Każde z miast, ma swoja odmienną historię, legendy, wygląd i styl. Warto zajrzeć do każdego, aby zobaczyć jak piękny i różnorodny jest nasz ojczysty kraj.

Czym się poruszać?

Wyruszając w taka podróż po Polsce, trzeba się zastanowić, jakim środkiem transportu. Ci najbardziej żądni przygody wybierają pociągi, autobusy lub autostop. A co z tymi, którzy nie mają całego lata na zwiedzanie polski, ale zaledwie 2 tygodnie? Wtedy najlepiej lecieć samolotem. Do wyboru masz dwa największe lotniska oraz kilka mniejszych. Według ekspertów z https://orangeparking.pl/, warto pamiętać o tym, żeby wcześniej zorientować się, czy w danym terminie jest dostępny, nie tylko lot, ale również strzeżony parking, na którym najlepiej pozostawić swój pojazd po dojechaniu na lotnisko. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
Urlopowe zwiedzanie 10-11-2017 19:27
"W Zakopanym"? Polska trudna języka! Dalej jest jeszcze ciekawiej - "Do wyboru jest nie tylko zakopane ze skalisty górami". "zakopane" małą literą, a "ze skalisty górami" to "miszczostwo". I później "góry w Bieszczadach", czyli "masło maślane". Serdeczności dla autora.
| Zgłoś do usunięcia