R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Narodowe Święto Niepodległości w PM5

11-11-2017 10:05 | Źródło: PM5 | Wyświetleń artykułu: 3,355 | Komentarzy: 0

Rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę można upamiętniać na różne sposoby. Przypadająca na rok przyszły 100 rocznica tego ważnego wydarzenia, będzie z pewnością wyjątkowa. W tym roku okazją dla kształtowania i utrwalania postaw patriotycznych, również wśród najmłodszych, podejmowane są rozmaite projekty i zajęcia tematycznie związane z dniem 11 listopada. Nauczyciele PM 5 w Kole realizują je zgodnie z przyjętymi programami wychowania. W kalendarzu obok innych wydarzeń przedszkolnych mają one swoje znaczące miejsce. Uroczystość w PM 5 była jednocześnie nawiązaniem do hasła MEN, w myśl którego rok szkolny 2017/2018 ogłoszony został „Rokiem dla Niepodleglej”.
R E K L A M A

Kultywując tradycję , najstarsze przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole przygotowały rocznicowe okolicznościowe spotkanie z udziałem całej społeczności przedszkolnej.   Wszystko po to, by najmłodsi  lepiej mogli zrozumieć, co zawiera się w pojęciu Ojczyzna, narodowość, patriotyzm. Gościem honorowym była przedstawicielka organu prowadzącego pani Ilona Niemowna-Trębacka, której towarzyszyła dyrektor PM 5 pani Agnieszka Kozajda oraz  pani Elżbieta Kosmalska.

Sześciolatki pod kierunkiem  pani Izabeli Sochackiej  przygotowały  bogaty montaż słowno-muzyczny . W scenariuszu znalazły się  wiersze, piosenki, tańce odwołujące się do wartości uniwersalnych,  patriotyzmu, wolności i godności . Prezentując swoje umiejętności wokalno-taneczne i recytatorskie starszaki stworzyły wyjątkowy nastrój. Deklamowane podniosłym tonem „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego, „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy czy „Nasze polskie ABC” Z. Staweckiego wybrzmiały miłością do ojczyzny. Nie zabrakło wytańczonej w parach poleczki, która mimo ,że nie jest polskim tańcem narodowym, to  w  wykonaniu przedszkolaków świetnie wpisała się w scenariusz uroczystości.  Wszystkie zaś pozostałe przedszkolaki i towarzyszący im dorośli mogli poczuć dumę z posiadania symboli narodowych, wyrazić swoją miłość do Ojczyzny, wspólnie zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Odświętnego nastroju dopełniały galowe stroje starszaków przygotowane z życzliwą pomocą rodziców, okolicznościowa dekoracja oraz  biało-czerwone wyróżniki każdej z przedszkolnych grup.

Dzięki obchodom Narodowego Święta Niepodległości  przedszkolaki z PM 5  poszerzyły swoją wiedzę na temat historii kraju, dowiedziały się jak należy rozumieć pojęcie  niepodległości, jak szanować  flagę i godło, a także  co to znaczy  być  Polakiem. Było więc o przywiązaniu do miejsca urodzenia , zamieszkania , języka, rodziny, własnego imienia i nazwiska.   

Po uroczystości dyrektor przedszkola  pani Agnieszka Kozajda podziękowała sześciolatkom  za zaangażowanie i wspaniały występ, prowadzącej  za przygotowanie programu, a rodzicom za  pomoc organizacyjna.

Wspólnie spędzony czas każde z dzieci przeżyło na  swój indywidualny sposób. Obrazy, emocje i przykład starszych kolegów z pewnością  długo pozostaną w  pamięci,  podobnie jak budząca się świadomość tożsamości narodowej  i poczucie dumy z bycia Polakiem.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA