sim
geberit
Wiadomości Zatrzymania Wpadli za posiadanie narkotyków i nielegalnych papierosów

Wpadli za posiadanie narkotyków i nielegalnych papierosów

13-11-2017 15:39 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 14,687 | Komentarzy: 7
Wpadli za posiadanie narkotyków i nielegalnych papierosów
Foto:archiwum e-kolo.pl
zacisze
Kryminalni kolskiej komendy zatrzymali w ubiegłą środę dwóch mieszkańców gminy Kłodawa. Obaj posiadali przy sobie amfetaminę. 33-latek miał 115 gramów narkotyku, natomiast 20-letni mężczyzna niecałe pół grama tej substancji. Ponadto w efekcie dalszych czynności w mieszkaniu jednego z zatrzymanych zabezpieczono ponad 2100 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W środę 8 listopada br., tuż po godzinie 16.00 policjanci patrolujący ulice Kłodawy zainteresowali się trzema mężczyznami, którzy wyraźnie usiłowali uniknąć spotkania ze stróżami prawa. Podczas podjętej czynności legitymowania, jeden z mężczyzn usiłował zbiec. Został natychmiast ujęty a jego zachowanie upewniło policjantów, że powinni dokonać skrupulatnego sprawdzenia. Po przeprowadzeniu kontroli osobistej mężczyzn okazało się, że „uciekinier” miał przy sobie kilka woreczków strunowych z zawartością białego proszku. Przy drugim mężczyźnie ujawniono prawie pół grama takiego samego proszku.

Wstępne badanie wykazało, że jest to amfetamina, czyli substancja psychoaktywna, której posiadanie jest zabronione. Z uwagi na podejrzenie, że w mieszkaniach użytkowanych przez oby dwóch mężczyzn mogą znajdować się również przedmioty zabronione, podjęto decyzję o przeszukaniu. U 33-latka znaleziono ponad 2100 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił ostatecznie na przedstawienie mężczyznom zarzutów. Kłodawianinowi, który posiadał znaczną ilość narkotyków a ponadto udzielał je innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi pobawienie wolności do 10 lat, natomiast przestępstwo posiadania narkotyków popełnione przez 20-latka, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat. Młodszy z mężczyzn po wykonaniu z nim czynności został zwolniony, natomiast wobec 33-latka na wniosek Policji Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (7)
Prawo 14-11-2017 14:38
Psychiatra tez. lekarz Wielu powinno. się. udać. na konsultacje wtedy. by wiedzieli co jest. Prawem. dozwolone. Obrażanie mnie. nie zmieni. mojego. postępowania. Prawo. jednakowe dla. Wszystkich. Praca. się. kłamią. Lukadzewska
| Zgłoś do usunięcia
Psychiatra 14-11-2017 12:33
Łukaszewska w swoim żywiole..
| Zgłoś do usunięcia
Prawo 13-11-2017 22:30
Sabal. jak jesteś. taki. kozak. to się. pokaz ponawijamy. smutki. Rura.
| Zgłoś do usunięcia
Prawo 13-11-2017 17:28
Funkcjonariusze zKlodawy. Zapraszam. do Kola. Zrobcie. porządek. na ul Garncarskiej 33. Tytoń. i narkotyki. Materiał dowodowy 100 procent. zapewnia
| Zgłoś do usunięcia
sabal 13-11-2017 19:29
ty ruro jebana
czytelnik 13-11-2017 16:04
"... 115 gram " Na czym grasz?
| Zgłoś do usunięcia
M 14-11-2017 10:58
Łee tam, oby dwóch to dopiero hit.