R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Dawno temu

Powiat Kolski ma swoje logo

15-11-2017 08:12 | Źródło: Starostwo Kolskie | Wyświetleń artykułu: 12,512 | Komentarzy: 21

Starostwo Kolskie informuje, iż Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej decyzją z dnia 10 października 2017 roku udzielił prawa ochronnego na znak towarowy słowno-graficzny: "Powiat Kolski w centrum Polski", zgłoszony przez Powiat Kolski w dniu 15.05.2017 r. Znak stał się więc logo Powiatu Kolskiego.
Foto:Starostwo Kolskie | Nowe logo Powiatu Kolskiego
R E K L A M A

Znak składa się z części słownej oraz części graficznej. Część graficzna symbolizuje naturalne walory turystyczno - przyrodnicze powiatu kolskiego: słońce, wodę i zieleń. Kolor żółty symbolizuje słońce, które kojarzy się z ciepłem, wypoczynkiem, rekreacją oraz miłym spędzaniem czasu wolnego. Kolor niebieski jest nawiązaniem do rzek i jezior występujących na terenie powiatu, natomiast kolor zielony do lasów, łąk, dolin, obszarów dziedzictwa przyrody oraz tradycji rolniczych.

Część słowna znaku odnosi się do geograficznego położenia powiatu kolskiego, który znajduje się w środkowej części Polski. Dziesięcioletni okres ochronny udzielony został w zgłoszonych klasach towarów i usług ujętych zgodnie z klasyfikacją nicejską. Znak wykorzystywany będzie do promocji Powiatu Kolskiego.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (21) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE