sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło Rośnie kolejny kolski Orlik

Rośnie kolejny kolski Orlik

19-09-2010 21:24 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,883 | Komentarzy: 0
Rośnie kolejny kolski Orlik
Foto:
zacisze
Od ponad dwóch tygodni trwa budowa kolejnego kompleksu boisk w naszym mieście. Trzeci kolski „Orlik” powstaje przy gmachu Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Blizna 37. Dotychczas szkolne boisko przy Liceum było w opłakanym stanie. Uczniowie zmuszeni byli do lekcji wychowania fizycznego na placu, który miał stać się boiskiem, ale z różnych przyczyn zaniechano budowy.
W poniedziałek 6 września wbito „pierwszą łopatę” pod budowę kompleksu. Z biegiem czasu wjechał na bosko ciężki sprzęt i wyrównał teren. Obecnie widać już ściany nowopowstającej szatni. Planowany termin zakończenia prac upływa 15 listopada 2010 r. Obiekt budowany jest przez firmę „Ex-Bud” ze Ślesina, na zlecenie Starostwa Powiatowego.

W planach, w skład kompleksu boisk „Orlik 2012” ma wejść m.in.: boisko do piłki nożnej i koszykówki oraz bieżnia lekkoatletyczna. W godzinach szkolnych obiekt ma być dostępny dla uczniów Ogólniaka, a popołudniami będzie udostępniony dla okolicznych mieszkańców. W związku z usytuowaniem w pobliżu dużych osiedli mieszkaniowych – Stara i Nowa Kolejowa, Broniewskiego – obiekt na pewno spełni swoje funkcje i będzie w pełni użytkowany.

Wypada nam się tylko cieszyć, że powstaje kolejny obiekt sportowy w naszym mieście. W 2007 r. otwarto Halę Sportową im. Agaty Mróz-Olszewskiej, a dwa lata później kompleks boisk – przy ul. Szkolnej. 1 maja 2010 r. oddano do użytku pierwszego kolskiego „Orlika” – na terenie Stadionu MOSiR przy ul. Sportowej. Obecnie trwa jeszcze budowa krytej pływalni (ul. Kolejowa), Sali sportowej przy ZSEA (ul. Zielona) oraz boiska typu „Orlik” (ul. Dąbrowskiego). W kolejce do remontu czeka jeszcze główne i boczne boisko oraz trybuny na kolskim Stadionie MOSiR.

Marcin Nowacki
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!