sim
Koflexwerk
Wiadomości Powiat Kolski Rekordowo niskie bezrobocie w Powiecie Kolskim!

Rekordowo niskie bezrobocie w Powiecie Kolskim!

01-12-2017 10:01 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 13,977 | Komentarzy: 10
Rekordowo niskie bezrobocie w Powiecie Kolskim!
Foto:e-kolo.pl
zacisze
Tendencja spadku bezrobocia widoczna jest w całym kraju, są miejscowości, gdzie jest ona bliska zeru. Jakim wynikiem może pochwalić się Powiatowy Urząd Pracy w Kole?

W grudniu 2016 roku stopa bezrobocia w Powiecie Kolskim  wynosiła 10,1% natomiast na koniec października bieżącego roku spadła do 6,5%! to spadek o 3,6 punktów procentowych. Jest to dobry wynik, jednak musimy brać pod uwagę, że na wysokość bezrobocia mają wpływ również te osoby, które mimo skierowań, np. na staż nie chcą podejmować zatrudnienia o czym wielokrotnie informują nas pracodawcy z terenu Koła. Gdyby posiadać zweryfikowany procent faktycznych bezrobotnych, czyli osób, którzy mimo ogromnych chęci nie mogą znaleźć pracy - wynik byłby jeszcze niższy.

Obecnie Powatowy Urząd Pracy w Kole dysponuje środkami na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz bony szkoleniowe. Zainteresowane osoby kierujemy na stronę internetową urzędu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (10)
dsgsd 23-12-2017 21:43
Jak wszystkich wyrzucają z kuroniówki dając skierowania na jakieś roboty w delegacji to nie ma się co dziwić ze liczba zarejestrowanych spada.
| Zgłoś do usunięcia
Marek 23 lata 04-12-2017 22:51
Toś ta se popisali. Tera możeta iść na piwo.
| Zgłoś do usunięcia
hufhjc 04-12-2017 11:57
Zamknąć PUP !!!!!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
fisiowiec 03-12-2017 09:30
Koło to miasto patologi urzędniczych, idąc do urzędu pracy jesteśmy kierowani do prywatnych agencji pracy(czytaj naganiaczy niewolników), w których dostajemy propozycję pracy np.w Katowicach a jak jej nie przyjmiemy to zostajemy wykreśleni z listy osób bezrobotnych i w ten sposób likwiduje się bezrobocie w tym mieście. Na ogłoszeniach o pracę widnieją te same firmy od kilku już lat, więc nasuwa się pytanie: czy z tymi pracodawcami coś jest nie tak ,czy z pracownikami delegowanymi przez UP? Koło miasto przekrętów, macherów, wyzyskiwaczy i patologi. Pracodawcy płaczą że przez 500+ ludziom się pracować nie chce, ale czy jakiś prezesina,boss,szef etc... wyszedł z lepszą propozycją do pracownika niż oferuje rząd? Chyba nie bo lepiej mieć niewolnika niż pracownika. Ludzie zobaczcie na sąsiedni powiat Turecki.
| Zgłoś do usunięcia
Marek 03-12-2017 20:35
To nie dotyczy tylko Koła. Takie wytyczne dałą obecna władza, co by Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatnio, jak za Gierka. I ciemny lud to łyka.
Anonim 01-12-2017 21:30
Stopa bezrobocia w powiecie spada ponieważ samotne matki jak to dziś usłyszała moja dobra znajoma NIE MAJĄ PRAWA SIĘ REJESTROWAĆ!! Co to za polityka wytłumaczcie mi po jaką ciasną jest ten UP!? Jak samotna matka bez rejestracji w UP ma iść z chorym dzieckiem do lekarza!? Prywatnie!? A zapłaci czym wszami ?? Osoba której należy sie zasiłek dla bezrobotnych bo przepracowała kilka lat jest wręcz przeciwnie nękana ciągłymi telefonami i listami z UP że ma się stawić. to jest normalne? Bo sądzę że nie bardzo. Czemu alkoholicy którzy nie poodejmują pracy nie tracą statusu bezrobotnego? I czemu każda jedna instytucja w Kole ma inne prawa (tzw. swoje) niż w każdym innym mieście w Pl? Na wszystko mają czas. Nie trzymają się terminów niczego. Robią co chcą. Chore miasto i chorzy urzędnicy zatrudniani po znajomości znajomych.
| Zgłoś do usunięcia
Czytelnik 01-12-2017 13:42
Bezroboci nie spadło tylko spadła liczba zarejestrowanych w PUP bo wiele osób straciło status osoby bezrobotnej.
| Zgłoś do usunięcia
Prawo 01-12-2017 13:21
Bezrobocie spada. dzięki Panu Maciaszkowi ! Ten to miał. niespotykane możliwości tworzenia. statystyk!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
Koloantyfan 01-12-2017 12:06
Bezrobocie spadło bo mochery z biór przeszły na emeryturę wcześniejszą. A w kole i owszem praca jest... Przykładowo w zakładach gdzie warunki pracy podpadają pod obóz pracy. Ludzie którzy tam pracują w PZN z tą wydajnością powinni zarabiać tyle a o połowę mniej robić.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 01-12-2017 11:58
Bezrobocie spada bo młodzi jak i starzy wyjeżdżają zagranicę albo do większych miast. Może statystki ilu wyjechało z powiatu kolskiego?
| Zgłoś do usunięcia