sim
geberit produkcja
Wiadomości Powiat Kolski Rekordowo niskie bezrobocie w Powiecie Kolskim!

Rekordowo niskie bezrobocie w Powiecie Kolskim!

10 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 12,681 | Komentarzy: 9
Jubiler Euro Koło
Rekordowo niskie bezrobocie w Powiecie Kolskim!
Foto:e-kolo.pl
Tendencja spadku bezrobocia widoczna jest w całym kraju, są miejscowości, gdzie jest ona bliska zeru. Jakim wynikiem może pochwalić się Powiatowy Urząd Pracy w Kole?

W grudniu 2016 roku stopa bezrobocia w Powiecie Kolskim  wynosiła 10,1% natomiast na koniec października bieżącego roku spadła do 6,5%! to spadek o 3,6 punktów procentowych. Jest to dobry wynik, jednak musimy brać pod uwagę, że na wysokość bezrobocia mają wpływ również te osoby, które mimo skierowań, np. na staż nie chcą podejmować zatrudnienia o czym wielokrotnie informują nas pracodawcy z terenu Koła. Gdyby posiadać zweryfikowany procent faktycznych bezrobotnych, czyli osób, którzy mimo ogromnych chęci nie mogą znaleźć pracy - wynik byłby jeszcze niższy.

Obecnie Powatowy Urząd Pracy w Kole dysponuje środkami na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz bony szkoleniowe. Zainteresowane osoby kierujemy na stronę internetową urzędu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (9)
Marek 23 lata 6 dni temu
Toś ta se popisali. Tera możeta iść na piwo.
| Zgłoś do usunięcia
hufhjc 7 dni temu
Zamknąć PUP !!!!!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
fisiowiec 8 dni temu
Koło to miasto patologi urzędniczych, idąc do urzędu pracy jesteśmy kierowani do prywatnych agencji pracy(czytaj naganiaczy niewolników), w których dostajemy propozycję pracy np.w Katowicach a jak jej nie przyjmiemy to zostajemy wykreśleni z listy osób bezrobotnych i w ten sposób likwiduje się bezrobocie w tym mieście. Na ogłoszeniach o pracę widnieją te same firmy od kilku już lat, więc nasuwa się pytanie: czy z tymi pracodawcami coś jest nie tak ,czy z pracownikami delegowanymi przez UP? Koło miasto przekrętów, macherów, wyzyskiwaczy i patologi. Pracodawcy płaczą że przez 500+ ludziom się pracować nie chce, ale czy jakiś prezesina,boss,szef etc... wyszedł z lepszą propozycją do pracownika niż oferuje rząd? Chyba nie bo lepiej mieć niewolnika niż pracownika. Ludzie zobaczcie na sąsiedni powiat Turecki.
| Zgłoś do usunięcia
Marek 8 dni temu
To nie dotyczy tylko Koła. Takie wytyczne dałą obecna władza, co by Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatnio, jak za Gierka. I ciemny lud to łyka.
Anonim 10 dni temu
Stopa bezrobocia w powiecie spada ponieważ samotne matki jak to dziś usłyszała moja dobra znajoma NIE MAJĄ PRAWA SIĘ REJESTROWAĆ!! Co to za polityka wytłumaczcie mi po jaką ciasną jest ten UP!? Jak samotna matka bez rejestracji w UP ma iść z chorym dzieckiem do lekarza!? Prywatnie!? A zapłaci czym wszami ?? Osoba której należy sie zasiłek dla bezrobotnych bo przepracowała kilka lat jest wręcz przeciwnie nękana ciągłymi telefonami i listami z UP że ma się stawić. to jest normalne? Bo sądzę że nie bardzo. Czemu alkoholicy którzy nie poodejmują pracy nie tracą statusu bezrobotnego? I czemu każda jedna instytucja w Kole ma inne prawa (tzw. swoje) niż w każdym innym mieście w Pl? Na wszystko mają czas. Nie trzymają się terminów niczego. Robią co chcą. Chore miasto i chorzy urzędnicy zatrudniani po znajomości znajomych.
| Zgłoś do usunięcia
Czytelnik 10 dni temu
Bezroboci nie spadło tylko spadła liczba zarejestrowanych w PUP bo wiele osób straciło status osoby bezrobotnej.
| Zgłoś do usunięcia
Prawo 10 dni temu
Bezrobocie spada. dzięki Panu Maciaszkowi ! Ten to miał. niespotykane możliwości tworzenia. statystyk!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
Koloantyfan 10 dni temu
Bezrobocie spadło bo mochery z biór przeszły na emeryturę wcześniejszą. A w kole i owszem praca jest... Przykładowo w zakładach gdzie warunki pracy podpadają pod obóz pracy. Ludzie którzy tam pracują w PZN z tą wydajnością powinni zarabiać tyle a o połowę mniej robić.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 10 dni temu
Bezrobocie spada bo młodzi jak i starzy wyjeżdżają zagranicę albo do większych miast. Może statystki ilu wyjechało z powiatu kolskiego?
| Zgłoś do usunięcia