sim
kol-net
Wiadomości Polityka Radni zmniejszyli wysokość pensji Burmistrza

Radni zmniejszyli wysokość pensji Burmistrza

23 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 18,571 | Komentarzy: 27
Radni zmniejszyli wysokość pensji Burmistrza
Foto:Archiwum e-kolo.pl
zacisze
Wczorajsza sesja przyniosła wiele zmian w funkcjonowaniu urzędu, m.in zmiany w wysokości wynagrodzenia Burmistrza Miasta Koła Stanisława Maciaszka, który obecnie jest zawieszony w pełnionej funkcji.

Radny klubu Pokolenie 2018+ na swoim profilu facebook dokonał analizy zmian w wysokości pensji Stanisława Maciaszka przed i po podjętej wczoraj uchwale. Nie wszyscy radni jednak byli za tym rozwiązaniem. Wnioskodawcą zmiany był radny Michał Piasecki. Trzy radne na czas procedowania wniosku opuściły salę: Alicja Wapińska, Ewa Lewicka i Wioleta Skrzypczak. Warto podkreślić, że uzasadnienie do uchwały posiadało aż 21 punktów. 

Pozostali radni jednogłośnie podnieśli rękę za zmianami, które od 1 kwietnia 2018 roku zostaną wprowadzone w życie. Obecnie Burmistrz przebywa na zwolnieniu lekarskim, zatem to Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca 70% pensji, dlatego nowe wynagrodzenie zmniejszy się znacznie. Przed zmianą 100% wynagrodzenia wynosiło: 12 358 złotych, obecnie: 6 900 złotych.

Poniżej prezentujemy analizę finansową wykonaną przez radnego Mariusza Budnego.

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (27)
wiola 9 dni temu
Ludzie zmieńmy radnych bo nasze miasto umrze.Wszystko cofają co burmistrz zaplanował,między innymi odwierty zródeł,masa innych spraw o których nie wiemy.Miały się zmienić nasze parki które są zaniedbane ale też decyzja cofnięta.Na stadionie miała być nowa bieżnia naokoło boiska ale też cofnięta.Do tej pory dzięki P.Maciaszkowi zostały wymienione barierki,krzesła,nawodnienie płyty głównej.Cały czas radni utrudniali wszystko Burmistrzowi,teraz jeszcze chcą go dobić.On chociaż chciał ruszyć to miasto,ten co mówi że nic nie robił to nic nie wie,na pewno jego zdaniem RADNI dużo robią.Kto jezdził starał się o dotacje żeby nie powstał jeszcze większy dług.Ruszyła się budowa mieszkań o których mogliśmy pomarzyć.Mają też być budowane mieszkania plus.Najlepszy był burmistrz który zbudował basen,który ma tylko straty i trzeba go dofinansowywać i płacić jeszcze kredyt zaciągnięty na niego a mamy przecież gorące zródła. PANIE MACIASZKU JESTEM Z PANEM,LUDZKA NIENAWIŚĆ JEST PODŁA,ALE CO NAS NIE DOBIJE TO NAS WZMOCNI.Pan radny P...niech spojrzy na siebie i powiązania z P.G.......
| Zgłoś do usunięcia
Lala 20 dni temu
Radni pokolenie 2018 chcąc zabłysnąć przed wyborcami by utrzymać się przy korycie. Wiadomo po nazwiskach-gdzie oni już nie należeli ! Może sobie niech też zmniejszą diety?
| Zgłoś do usunięcia
śmich na sali.... 21 dni temu
obniżyli wynagrodzenie dla osoby która jest na L-4 i ma wypłacane środki z ZUS - nie no... tylko przyklasnąć ich kompetencji. Toś na pewno pomysł SPECJALISTY z komisji finansów, bez wykształcenia, wiedzy, kompetencji za to z WIELKIM EGO w jakimś chyba pokoleniu czy coś tam....
| Zgłoś do usunięcia
anonim 20 dni temu
Dokładnie to ten od wodociągów,ciągle naskakiwał na p.burmistrza,ale masz racje to jedna banda...
śmich na sali 21 dni temu
obniżyli wynagrodzenie dla osoby która jest na L-4 i ma wypłacane środki z ZUS - nie no... tylko przyklaskać ich kompetencji. Toś na pewno pomysł SPECJALISTY z komisji finansów, bez wykształcenia, wiedzy, kompetencji, itd... za to z WIELKIM EGO w jakimś chyba pokoleniu.... czy coś tam....????
| Zgłoś do usunięcia
marta 21 dni temu
Brawo radni. Ktoś kto zbijał bąki a nie pracował niech się teraz raczy smrodkiem.
| Zgłoś do usunięcia
kik 22 dni temu
Jak można obniżyć dodatek za wieloletnią pracę?Przecież to jest tzw. wysługa lat. Ale pan Przewodniczący Ekonomista- Kierowca tego nie wie?
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka 22 dni temu
Ja proponuje za najniższą krajowa moze? Jest ktoś chętny? W koncu mowicie ze burmistrz nic nie robi to wystarczy najniższa prawda? Jest chętny pracować za najniższą? A w ogóle potrzebny jest burmistrz ?
| Zgłoś do usunięcia
Max 22 dni temu
Radni też niech sobie obniżą pensje . Wtedy znajdzie się więcej pieniędzy w budżecie miasta co pozwoli inwestować w Kole w nowe ulice itd.
| Zgłoś do usunięcia
rajmund 22 dni temu
Ciekawe czy radni, którzy jak wszystko na to wskazuje mają chęci kandydowania na kolejną kadencję zadeklarują, że również nowowybrany burmistrz na początek też od nich dostanie np. na okres 1 roku wynagrodzenie w wysokości 7 tys. Jak się sprawdzi to dostanie podwyżkę. Trzeba się chyba jednak uczyć na błędach.
| Zgłoś do usunięcia
turek 22 dni temu
Stasiek rozpoczął kadencję 8 grudnia 2014 r. Zawiesili go 20 września 2017 r. Jest na zwolnieniu. Uchwała zacznie obowiązywać od 1 kwietnia przyszłego roku. ZUS może mu naliczać obniżone świadczenie po roku od tego terminu. Kadencja skończy mu się prawdopodobnie w na początku grudnia przyszłego roku. Jak będzie mądry to sobie ją przedłuży "chorując", nawet po 1 kwietnia 2019 r. - opłaci mu się. Stasiu - pisz podziękowania radnym na jedwabiu złotymi literami - stać Cię.
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 20 dni temu
Cale zycie chorowac nie mozna. Po uplywie 180 dni ZUS wzywa na komisje lekarska i albo renta albo do roboty.
kok 22 dni temu
brawo radni a tym paniom w nastepnej kadencji trzeba podziekowac
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 22 dni temu
ZUS płaci 80% a nie 70 i podstawa jest ustalana z ostatnich 12miesięcy .Ten popis radnych to wielka żenada.Wyborcy czekają kiedy obniżą sobie diety albo zrezygnują z pobierania diet.Za co pokarano mieszkańców taką radą.
| Zgłoś do usunięcia
bill 22 dni temu
rychło w czas się obudzili, gdyby przynajmniej we wrześniu kiedy go zawiesili mu obniżyli to przynajmniej na koniec kadencji by mniej dostawał, a tak to naprawdę mu zapewnili full serwis do końca kadencji i jeszcze myślą, że się na takie chwyty damy nabrać. A przecież sami mu dali na początku w 2014 r. takie wynagrodzenie, ciekawe czy nam kiedy zaczynamy gdzieś zatrudnienie też pracodawca daje najwyższą możliwą płacę nie sprawdzając przez okres próbny czy się nadajemy.
Ania 23 dni temu
Wszyscy sprawiedliwie powinni miec obniżone, burmistrz nie dosc ze bral kupe kasy, nic nie zrobil dla miasta to jeszcze ludzi na odpowiednim stanowisku posciągał... powinien miec najnizsza krajową a że jest na chorobowym to sprawiedliwie jak kazdy inny mieszkaniec miasta więc tysiac z hakiem i jeszcze poodwolywac to co zrobil zlego i wyprostowac sytuacje... niech tez nie udaje niepoczytalnego... należy mu się by pójść siedziec, to tylko zwykly człowiek
| Zgłoś do usunięcia
skajek 17 dni temu
Jakie to przykre, że internet moze miec kazdy..........
obywatel 23 dni temu
w imieniu obywateli m kola prosze pana przewodniczacego rady o pelne zestawinie obecnosci radnych na sesjach i ich wynagrodzeniach za rok 2017 jak i konsekwecjach za nieobecnosc zestawienia oczekuje na stronie internetowej miasta
| Zgłoś do usunięcia
wyborca 23 dni temu
Rozumiem że radni też w następnej kolejności sobie obniżą wynagrodzenie,skoro na sesje specjalne nie potrafią się stawić .Nasi szanowni radni nie są wcale lepsi od burmistrza.
| Zgłoś do usunięcia
Mieszkaniec Koła 22 dni temu
Myślę że najpierw powinni obniżyć tym radnym co nagle wychodzą z Sesji.
Ja 23 dni temu
A Państwo radni kiedy sobie obniżą?
| Zgłoś do usunięcia
mieszkaniec 23 dni temu
I prezesów też
| Zgłoś do usunięcia
Niki 23 dni temu
To i tak baaardzo dużo. Człowiek, który zrujnował miasto, jego płynność finansową i działalność urzędu ma takie wysokie wynagrodzenie? Wynagrodzenie zasadnicze powinno wynosić z 2 500, dodatek funkcyjny 500, czyli dodatek specjalny 600, a dodatek za wieloletnią pracę 0. 2 lata pracy to się należy za to dodatek?! Mamy 3 600 zł.
| Zgłoś do usunięcia
Niki 22 dni temu
Gdybym został burmistrzem nie miałbym tak negatywnej historii. A nie jak Pan M., który nie pełni tej funkcji, został zawieszony wiadomo przez co. I nie zasługuje na tak wysokie wynagrodzenie (nawet po obniżeniu). On zrujnował to miasto, wydawał pochopnie pieniądze to na to i to na to. Bez jakichkolwiek ustaleń w budżecie. Pozwalniał bezprawnie pracowników i teraz z budżetu miasta (!) są wypłacane odszkodowania. Dlatego nie zasługuje nawet na tyle.
Jola 22 dni temu
Gdzie pracujesz? W jakiej branży? Masz pojęcie o sprawowaniu funkcji i odpowiadaniu za pracę ludzi? Rozumiem, że w najbliższych wyborach startujesz, i sam obniżasz sobie pensję do 3 600,00 zł brutto.
Jan Kolski 23 dni temu
Brawo, teraz czas na resztę: Dyrektorów, Naczelników, Kierowników i innych Urzędników których wynagrodzenie przekracza średnie zarobki.
| Zgłoś do usunięcia
da 23 dni temu
a o radnych nie zapominaj, ale oni by musieli sami sobie to zrobić