R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Polityka

Radni zmniejszyli wysokość pensji Burmistrza

29-12-2017 11:24 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 21,144 | Komentarzy: 27

Wczorajsza sesja przyniosła wiele zmian w funkcjonowaniu urzędu, m.in zmiany w wysokości wynagrodzenia Burmistrza Miasta Koła Stanisława Maciaszka, który obecnie jest zawieszony w pełnionej funkcji.

Foto:Archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A

Radny klubu Pokolenie 2018+ na swoim profilu facebook dokonał analizy zmian w wysokości pensji Stanisława Maciaszka przed i po podjętej wczoraj uchwale. Nie wszyscy radni jednak byli za tym rozwiązaniem. Wnioskodawcą zmiany był radny Michał Piasecki. Trzy radne na czas procedowania wniosku opuściły salę: Alicja Wapińska, Ewa Lewicka i Wioleta Skrzypczak. Warto podkreślić, że uzasadnienie do uchwały posiadało aż 21 punktów. 

Pozostali radni jednogłośnie podnieśli rękę za zmianami, które od 1 kwietnia 2018 roku zostaną wprowadzone w życie. Obecnie Burmistrz przebywa na zwolnieniu lekarskim, zatem to Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca 70% pensji, dlatego nowe wynagrodzenie zmniejszy się znacznie. Przed zmianą 100% wynagrodzenia wynosiło: 12 358 złotych, obecnie: 6 900 złotych.

Poniżej prezentujemy analizę finansową wykonaną przez radnego Mariusza Budnego.

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (27) Pokaż komentarze