R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Spotkali się z byłym operatorem GROMu

13-02-2018 10:33 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 8,358 | Komentarzy: 7

11 lutego na zaproszenie Radnego Miasta Koła Mariusza Budnego w Miejskim Domu Kultury w Kole odbyło się spotkanie z Andrzejem Kisielem byłym operatorem JW GROM. Andrzej Kisiel uczestniczył w pięciu misji poza granicami kraju w tym w Zatoce Perskiej, trzykrotnie w Iraku oraz w Afganistanie. Podczas wyżej wymienionego okresu brał udział w ponad stu pięćdziesięciu operacjach bojowych w tym zdobycie platformy wiertniczej w Zatoce Perskiej podczas drugiej wojny Irackiej.
Foto:Mariusz Budny
R E K L A M A

W trakcie misji w Iraku uczestniczył w operacji uwolnienia polskiej zakładniczki w Bahdadzie. 

W wypełnionej po brzegi sali Miejskiego Domu Kultury mieszkańcy Koła mieli okazję poznać historię związaną z wojskiem oraz drogę do elitarnej jednostki GROM. Pan Kisiel przybliżył procesy szkolenia jak i samej selekcji, opisał swoje 13 lat służby opowiadając o misjach i operacjach. Przytoczył wiele anegdot związanych z pełnioną przez niego służbą poza granicami kraju, gdzie w większości operacji w których brał udział, uczestniczyli także żołnierze sił specjalnych takich jak Navy Seals, Delta Force, SAS.

Następnie otwarto blok pytań od mieszkańców, którzy chętnie zawali pytania związane m.in. z funkcjonowaniem jednostki, książką „Trzynaście moich lat w JW GROM”, codziennym funkcjonowaniem i systemem pracy w JW GROM, podwójna tożsamością żołnierzy służb specjalnych. Po zakończeniu spotkania mieszkańcy wykupili cały zapas książek którym dysponował autor na spotkaniu oraz robili pamiątkowe zdjęcia.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (7) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę