R E K L A M A
ren
R E K L A M A
arenda
Wiadomości Miasto Koło

Spotkali się z byłym operatorem GROMu

13-02-2018 10:33 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 5,167 | Komentarzy: 7
11 lutego na zaproszenie Radnego Miasta Koła Mariusza Budnego w Miejskim Domu Kultury w Kole odbyło się spotkanie z Andrzejem Kisielem byłym operatorem JW GROM. Andrzej Kisiel uczestniczył w pięciu misji poza granicami kraju w tym w Zatoce Perskiej, trzykrotnie w Iraku oraz w Afganistanie. Podczas wyżej wymienionego okresu brał udział w ponad stu pięćdziesięciu operacjach bojowych w tym zdobycie platformy wiertniczej w Zatoce Perskiej podczas drugiej wojny Irackiej.
Spotkali się z byłym operatorem GROMu
Foto:Mariusz Budny
R E K L A M A
media expert

W trakcie misji w Iraku uczestniczył w operacji uwolnienia polskiej zakładniczki w Bahdadzie. 

W wypełnionej po brzegi sali Miejskiego Domu Kultury mieszkańcy Koła mieli okazję poznać historię związaną z wojskiem oraz drogę do elitarnej jednostki GROM. Pan Kisiel przybliżył procesy szkolenia jak i samej selekcji, opisał swoje 13 lat służby opowiadając o misjach i operacjach. Przytoczył wiele anegdot związanych z pełnioną przez niego służbą poza granicami kraju, gdzie w większości operacji w których brał udział, uczestniczyli także żołnierze sił specjalnych takich jak Navy Seals, Delta Force, SAS.

Następnie otwarto blok pytań od mieszkańców, którzy chętnie zawali pytania związane m.in. z funkcjonowaniem jednostki, książką „Trzynaście moich lat w JW GROM”, codziennym funkcjonowaniem i systemem pracy w JW GROM, podwójna tożsamością żołnierzy służb specjalnych. Po zakończeniu spotkania mieszkańcy wykupili cały zapas książek którym dysponował autor na spotkaniu oraz robili pamiątkowe zdjęcia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (7) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
24 Sty.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu
02 Luty
09:00

MDK w Kole
I Powiatowy Festiwal Piosenki Aktorskiej