R E K L A M A
sim
R E K L A M A
domki wykpisz
Wiadomości Biblioteka Spotkanie z Piotrem Gołdynem w PiMBP w Kole

Spotkanie z Piotrem Gołdynem w PiMBP w Kole

16-02-2018 15:40 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 2,725 | Komentarzy: 0
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole już po raz kolejny gościła (15.02.) prof. nadzw. dr hab. Piotra Gołdyna. Tym razem - historyk, historyk wychowania, regionalista, wykładowca na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, członek: Zarządu Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, Towarzystwa Historii Edukacji, Komisji Heraldycznej przy Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji w Warszawie, autor ponad 300 artykułów popularnych, popularnonaukowych i naukowych, autor i redaktor ponad 30 książek, redaktor naczelny Polonia Maior Orientalis - promował swoją najnowszą publikację „Obrazki z dziejów oświaty w Wielkopolsce Wschodniej”.
Spotkanie z Piotrem Gołdynem w PiMBP w Kole

Z recenzji prof. nadzw. dr hab. Iwonny Michalskiej (Uniwersytet Łódzki):

„Książka pt. „Obrazki z dziejów oświaty w Wielkopolsce Wschodniej” przygotowana przez Piotra Gołdyna jest kontynuacją podjętych kilka lat wcześniej poszukiwań nad różnymi aspektami funkcjonowania szkolnictwa i działań oświatowo-wychowawczych podejmowanych na terenie określonym w jej tytule. Trzeci tom, podobnie jak poprzednie, wydane w latach 2014 i 2015, stanowią dla czytelnika cenne i interesujące opracowanie, bowiem z jednej strony przypominając o wydarzeniach z przeszłości, samo w sobie jest zapisem, istotnych z punktu wiedzenia poznawczego, informacji, z drugiej natomiast - ujawniając wielkie bogactwo materiałowe, stanowi ważną dla badaczy wskazówkę, aby nie zapominać i nie pomijać tych rodzajów źródeł, które tak precyzyjnie wskazał Autor niniejszej pracy. I choć o książce można wyrazić pogląd, że ma charakter popularnonaukowy, a wiec adresowana będzie głownie do „przeciętnego” odbiorcy, zainteresowanego historią oświaty własnego regionu, to wbrew pozorom może się okazać również przydatna profesjonalnym historykom wychowania, którzy odnajdą w niej nie tylko szczegóły dotyczące działalności konkretnych placówek, przydatne do tworzenia szerszych syntez, ale także inspirację do podejmowania w innych regionach Polski podobnych niekonwencjonalnych badań.”

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
marek podnewsem
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: a.pietruszka@biblioteka-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
28 Gru.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu