R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

Spotkanie z Piotrem Gołdynem w PiMBP w Kole

16-02-2018 15:40 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 3,977 | Komentarzy: 0

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole już po raz kolejny gościła (15.02.) prof. nadzw. dr hab. Piotra Gołdyna. Tym razem - historyk, historyk wychowania, regionalista, wykładowca na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, członek: Zarządu Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, Towarzystwa Historii Edukacji, Komisji Heraldycznej przy Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji w Warszawie, autor ponad 300 artykułów popularnych, popularnonaukowych i naukowych, autor i redaktor ponad 30 książek, redaktor naczelny Polonia Maior Orientalis - promował swoją najnowszą publikację „Obrazki z dziejów oświaty w Wielkopolsce Wschodniej”.
R E K L A M A

Z recenzji prof. nadzw. dr hab. Iwonny Michalskiej (Uniwersytet Łódzki):

„Książka pt. „Obrazki z dziejów oświaty w Wielkopolsce Wschodniej” przygotowana przez Piotra Gołdyna jest kontynuacją podjętych kilka lat wcześniej poszukiwań nad różnymi aspektami funkcjonowania szkolnictwa i działań oświatowo-wychowawczych podejmowanych na terenie określonym w jej tytule. Trzeci tom, podobnie jak poprzednie, wydane w latach 2014 i 2015, stanowią dla czytelnika cenne i interesujące opracowanie, bowiem z jednej strony przypominając o wydarzeniach z przeszłości, samo w sobie jest zapisem, istotnych z punktu wiedzenia poznawczego, informacji, z drugiej natomiast - ujawniając wielkie bogactwo materiałowe, stanowi ważną dla badaczy wskazówkę, aby nie zapominać i nie pomijać tych rodzajów źródeł, które tak precyzyjnie wskazał Autor niniejszej pracy. I choć o książce można wyrazić pogląd, że ma charakter popularnonaukowy, a wiec adresowana będzie głownie do „przeciętnego” odbiorcy, zainteresowanego historią oświaty własnego regionu, to wbrew pozorom może się okazać również przydatna profesjonalnym historykom wychowania, którzy odnajdą w niej nie tylko szczegóły dotyczące działalności konkretnych placówek, przydatne do tworzenia szerszych syntez, ale także inspirację do podejmowania w innych regionach Polski podobnych niekonwencjonalnych badań.”

R E K L A M A

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA