R E K L A M A
ren
R E K L A M A
sp5
Wiadomości Powiat Kolski

XLIV sesja Rady Powiatu Kolskiego

25-02-2018 00:58 | Źródło: Starostwo Powiatowe w Kole | Wyświetleń artykułu: 2,675 | Komentarzy: 2
W dniu 22 lutego 2018 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kole odbyła się XLIV sesja Rady Powiatu Kolskiego. Obrady otworzył przewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Marek Tomicki, który serdecznie powitał radnych, zaproszonych gości, naczelników wydziałów, kierowników jednostek organizacyjnych, przedstawicieli partii politycznych, media oraz wszystkich obecnych.
XLIV sesja Rady Powiatu Kolskiego
Foto:Starostwo Powiatowe

W porządku obrad znalazło się 14 punktów. W sesji wzięło udział 20 radnych. Na wstępie Starosta Wieńczysław Oblizajek przedstawił sprawozdanie międzysesyjne z prac Zarządu Powiatu za miesiąc luty oraz informację z działalności wydziałów i jednostek zespolonych za okres od 20 stycznia do 16 lutego.

Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek na koniec swojego wystąpienia poinformował, że na sesji obecny jest Pan Waldemar Pietrzak wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 1 w Kole, trener kolskich korfballistów Maratończyka Koło, którego zawodnicy stanowią obecnie trzon juniorskiej i seniorskiej reprezentacji Polski. Klub pod wodzą trenera Pietrzaka wywalczył liczne mistrzostwa Polski oraz odnosił sukcesy na turniejach międzynarodowych.  Starosta Kolski wraz z Przewodniczącym Rady Markiem Tomickim wręczyli dyplom uznania oraz upominek dla Pana Waldemara Pietrzaka.

W części sprawozdawczo - informacyjnej znalazły się dwie informacje: 

- Informacja Komendanta Powiatowego Policji w Kole o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Powiatu Kolskiego w roku 2017r. 

- Informacja Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole z realizacji zadań w roku 2017.

Powyższe sprawozdania zostały przyjęte przez aklamację.

Podczas XLIV sesji radni Powiatu Kolskiego podjęli 3 uchwały, które dotyczyły:

- wprowadzenia zmian do Statutu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole.

- wprowadzenia zmian do budżetu powiatu na 2018r.

- wprowadzenia zmian do wieloletniej prognozy finansowej powiatu kolskiego na lata 2018-2027.

W punkcie zapytania i interpelacje głos zabrali:

1. Radny Jan Stępiński

a) Złożył interpelację dot. montażu świateł na skrzyżowaniu ul. Blizna, Kolejowa i Piaski w Kole. Na ul. Piaski znajdują się dwa wielkie kompleksy szkół, w związku z tym nastąpiło znaczne natężenie ruchu samochodowego i pieszych, bardzo często dochodzi do wypadków na tym obszarze;

b) Prosi o podjęci rozmów z Miastem Koło w zakresie budowy szaletów w mieście Koło;

c) W mediach ogólnopolskich ostatnio dużo się mówi o holocauście i antysemityzmie. Na terenie powiatu kolskiego znajduje się wiele miejsc upamiętniających te wydarzenia, m.in. cmentarz i pomnik w Lesie Rzuchowskim. Wnosi o wypracowanie i podanie do publicznej wiadomości stanowiska Rady Powiatu Kolskiego, że Polacy dbają o pamięć pomordowanych Żydów.

2. Radny Ryszard Kasiorek

a) Starosta Kolski referując sprawozdanie międzysesyjne poinformował, że pozwolenie na budowę dla SP ZOZ w Kole zostało już wydane. Kiedy planowane jest rozpocznie prac budowlanych?

b) Prosi o wyróżnienie na sesji Rady Powiatu Kolskiego druhów z OSP Brdów, którzy zajęli 3 miejsce w zawodach w Krajowych Zawodach Sportowo- Pożarniczych w ratownictwie wodnym i powodziowym.

3. Radna Ewa Ochędalska

Nawiązała do wypowiedzi Starosty Kolskiego w sprawie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kłodawie. WTZ w Kłodawie są one bardzo potrzebne. Są terapeuci, którzy pracują z dużym zaangażowaniem z podopiecznymi, nie powinni oni ponosić konsekwencji za nieuczciwość pewnych osób.

4. Radny Marek Tomicki

a) Na ul. Dworcowej w Babiaku jest niebezpieczny łuk drogowy przed przejazdem kolejowym, prosi służby drogowe, aby zajęły się tym odcinkiem drogi i oznakowały go w odpowiedni sposób.

b) Gmina Babiak deklarowała organizacje dożynek powiatowo – gminnych. Na jakim etapie jest korespondencja w tej sprawie?


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze
R E K L A M A
tomasz nowak
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
27 Mar.
15:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki
28 Mar.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
	W cyklu