R E K L A M A
ren
R E K L A M A
Artbud
Wiadomości Powiat Kolski

Równać Szanse - Projekt JA czyli grzegorzewskie metamorfozy

01-03-2018 10:07 | Źródło: Urząd Gminy Grzegorzew | Wyświetleń artykułu: 1,883 | Komentarzy: 0
W lutym odbyła się inauguracja nowego projektu młodzieżowego prowadzonego przez nowopowstałe Stowarzyszenie NonStop w ramach regionalnego konkursu grantowego programu Równać Szanse pt. "Projekt JA czyli grzegorzewskie metamorfozy" Projekt jest finansowany z pieniędzy Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Równać Szanse - Projekt JA czyli grzegorzewskie metamorfozy
Foto:

Celem jest rozwój samoświadomości, meta myślenia, sprawdzenie mocnych i słabych stron oraz wzrost pewności. Osią projektu są tak często oglądane przez młodzież w telewizji metamorfozy. Wielu z nas marzy o uczestnictwie w takim show, gdzie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki człowiek zostawia za sobą stare ja i staje się piękniejszy, pewniejszy siebie, szczęśliwszy. Celem projektu jest metamorfoza zewnętrzna i wewnętrzna młodych ale nie przy pomocy magii ale na drodze działań warsztatowych, zadań zwiększających samoświadomość i pewność siebie, gier w przestrzeni publicznej, działań własnych i spotkań z wieloma ludźmi. Metamorfoza zewnętrzna obejmie przemianę ciała poprzez sport i zdrowe odżywianie. Nie będzie pizzy, ale zdrowe koktajle i naleśniki. Młodzież dowie się jak zdrowie fizyczne i odżywianie przekłada się na zdrowie psychiczne i będzie mogła wypróbować to w działaniu. Metamorfoza wewnętrzna to praca nad celem z jakim przyjdą do projektu, podniesienie umiejętności skutecznej komunikacji werbalnej i niewerbalnej warsztatowo i w wielu działaniach, sprawdzenie mocnych i słabych stron i nabycie pewności siebie poprzez warsztaty, liczne gry i wyzwania. Młodzi dowiedzą się, co strojem makijażem i fryzurą komunikują światu i jak nad tym pracować aby wizerunek stał się ich sprzymierzeńcem. Finał projektu to wybieg, stare zdjęcie, rozdarcie zasłony i na czerwony dywan wychodzi nowy człowiek, jest to rodzaj rytuału, po którym już jako silny młody człowiek świadomie zmierza do wybranego portu.

Projekt jest nastawiony głównie na samopoznanie, zrozumienie swoich mocnych i słabych stron poprzez warsztaty psychologiczne, różne ćwiczenia, gry, zadania i wyzwania prowadzące do pokonywania kolejnych barier po których zawsze będzie następowało omówienie. Młodzi będą również sprawdzać swoją silną wolę trenując i spisując zjadane zdrowe produkty działając w imię zasady w zdrowym ciele zdrowy duch! Zdrowsi, bardziej świadomi i silniejsi wewnętrznie staną się swoimi największymi sprzymierzeńcami. Efektem jest nowy młody człowiek świadomy siebie i działania tłumu, wie jak zmienić marzenia w cel i ma siłę aby tego dokonać.


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
tomasz nowak
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
27 Mar.
15:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki
28 Mar.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
	W cyklu