R E K L A M A
sim
R E K L A M A
geberit odlewnia
Wiadomości Powiat Kolski Równać Szanse - Projekt JA czyli grzegorzewskie metamorfozy

Równać Szanse - Projekt JA czyli grzegorzewskie metamorfozy

01-03-2018 10:07 | Źródło: Urząd Gminy Grzegorzew | Wyświetleń artykułu: 1,757 | Komentarzy: 0
W lutym odbyła się inauguracja nowego projektu młodzieżowego prowadzonego przez nowopowstałe Stowarzyszenie NonStop w ramach regionalnego konkursu grantowego programu Równać Szanse pt. "Projekt JA czyli grzegorzewskie metamorfozy" Projekt jest finansowany z pieniędzy Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Równać Szanse - Projekt JA czyli grzegorzewskie metamorfozy
Foto:

Celem jest rozwój samoświadomości, meta myślenia, sprawdzenie mocnych i słabych stron oraz wzrost pewności. Osią projektu są tak często oglądane przez młodzież w telewizji metamorfozy. Wielu z nas marzy o uczestnictwie w takim show, gdzie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki człowiek zostawia za sobą stare ja i staje się piękniejszy, pewniejszy siebie, szczęśliwszy. Celem projektu jest metamorfoza zewnętrzna i wewnętrzna młodych ale nie przy pomocy magii ale na drodze działań warsztatowych, zadań zwiększających samoświadomość i pewność siebie, gier w przestrzeni publicznej, działań własnych i spotkań z wieloma ludźmi. Metamorfoza zewnętrzna obejmie przemianę ciała poprzez sport i zdrowe odżywianie. Nie będzie pizzy, ale zdrowe koktajle i naleśniki. Młodzież dowie się jak zdrowie fizyczne i odżywianie przekłada się na zdrowie psychiczne i będzie mogła wypróbować to w działaniu. Metamorfoza wewnętrzna to praca nad celem z jakim przyjdą do projektu, podniesienie umiejętności skutecznej komunikacji werbalnej i niewerbalnej warsztatowo i w wielu działaniach, sprawdzenie mocnych i słabych stron i nabycie pewności siebie poprzez warsztaty, liczne gry i wyzwania. Młodzi dowiedzą się, co strojem makijażem i fryzurą komunikują światu i jak nad tym pracować aby wizerunek stał się ich sprzymierzeńcem. Finał projektu to wybieg, stare zdjęcie, rozdarcie zasłony i na czerwony dywan wychodzi nowy człowiek, jest to rodzaj rytuału, po którym już jako silny młody człowiek świadomie zmierza do wybranego portu.

Projekt jest nastawiony głównie na samopoznanie, zrozumienie swoich mocnych i słabych stron poprzez warsztaty psychologiczne, różne ćwiczenia, gry, zadania i wyzwania prowadzące do pokonywania kolejnych barier po których zawsze będzie następowało omówienie. Młodzi będą również sprawdzać swoją silną wolę trenując i spisując zjadane zdrowe produkty działając w imię zasady w zdrowym ciele zdrowy duch! Zdrowsi, bardziej świadomi i silniejsi wewnętrznie staną się swoimi największymi sprzymierzeńcami. Efektem jest nowy młody człowiek świadomy siebie i działania tłumu, wie jak zmienić marzenia w cel i ma siłę aby tego dokonać.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
marek podnewsem
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
 1. Strażak OSP Koło uratował mężczyźnie życie

  29,488   17   Miasto Koło
 2. Katarzyna Hamiga zastępcą burmistrza Kłodawy...

  21,658   47   Gmina Kłodawa
 3. Ewa Baryła wraca do Rady Miejskiej w Kole

  10,931   13   Polityka
 4. MZEC ma nowego prezesa. Postawiono na pracown...

  9,813   5   Miasto Koło
 5. Sylwestra Miejskiego w tym roku nie będzie

  9,370   15   Miasto Koło
R E K L A M A
Jarek Kozlarek