Autor: 03 Październik 2010 przeczytasz w ok. 2 min.
©
(1) | Czytano:
4,446 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W meczu 9. kolejki IV ligi wielkopolskiej południowej piłkarze Olimpii Koło przegrali na własnym boisku 1-2 z Koroną Piaski. Jedynego gola dla kolan zdobył Filip Zborowski.

1
4,446 razy
Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła
Gra przez całe spotkanie toczyło się głównie w środkowej strefie boiska. Oba zespoły stworzyły sobie po kilka groźnych sytuacji. Pierwszą akcję w 5. minucie gry przeprowadzili goście - strzał Roberta Norkiewicza poszybował obok słupka. W 9. minucie Łukasz Kujawa uciekł obrońcom i w sytuacji sam na sam uderzył zbyt słabo i bramkarz złapał piłkę. Chwilę później, po dośrodkowaniu od Filipa Zborowskiego, Kujawa głową posłał piłkę w ręce golkipera. W 20. minucie rzut wolny wykonywał Hubert Powietrzyński, a akcję silnym niecelnym strzałem zakończył Michał Rutkowski. W 21. minucie, po błędzie Piotra Krzyżanowskiego, groźnie zaatakował Adrian Świątkowski, jednak bramkarskim instynktem popisał się Robert Suliński. W 25. minucie Tomasz Mikusik strzelił wysoko nad poprzeczką. W 41. minucie prawym skrzydłem zaatakował Piotr Marańda, wrzucił piłkę w pole karne, a tam silnie kopnął ją Zborowski i umieścił w siatce. Tuż przed przerwą Olimpia mogła podwyższyć, jednak piłka po uderzeniu Kujawy odbiła się od poprzeczki.

Drugą połowę dobrze zaczęli goście. W 48. minucie, w zamieszaniu w kolskim polu karnym, gola zdobył Robert Norkiewicz. Później gra toczyła się ponownie głównie w środku pola. W 69. minucie Mikusik z ostrego kąta strzelił obok słupka. W 72. minucie Zborowski strzelił nad poprzeczką. Ostatnie dziesięć minut to przewaga gości, którzy "siedzieli" na kolskiej połowie boiska. W 86. minucie niepilnowany Krzysztof Michalski, strzałem z narożnika pola karnego strzelił gola. Tuż przed końcowym gwizdkiem, w 95. minucie, piłka po strzale Michała Nowakowskiego przeszła tuż obok słupka.

Mecz zakończył się porażką kolan 1-2. Ten mecz można było wygrać, gdyby udało się wykorzystać sytuacje stworzone szczególnie w pierwszej połowie. Niestety, nie udało się. Był to piąty mecz z kolei bez zwycięstwa. Nie może zatem dziwić rozgoryczenie kibiców, którzy w ostatnich minutach wykrzyczeli, iż pragną zmian... Szansa na udowodnienie fanom, że nie można Olimpii skreślać będzie już za tydzień, kiedy nasi piłkarze zagrają na wyjeździe z Dąbroczanką Pępowo.

Olimpia Koło - Korona Piaski 1-2 (1-0)

Bramki:
41`Filip Zborowski - 48`Robert Norkiewicz, 86`Krzysztof Michalski.

Skład Olimpii: Robert Suliński - Tomasz Kowalski, Łukasz Sikorski, Tomasz Mikusik, Piotr Krzyżanowski - Piotr Marańda, Michał Rutkowski (83.Michał Nowakowski), Sylwester Śliga, Filip Zborowski (74.Łukasz Szafoni) - Hubert Powietrzyński (67.Daniel Ławnicki), Łukasz Kujawa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu, która dostępna jest na stronie: www.olimpiakolo.4.pl