R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zatrzymania

Pościg za 25-letnim, pijanym kierowcą

05-03-2018 10:48 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 14,769 | Komentarzy: 1

Policjanci z kolskiej drogówki zatrzymali w piątek nietrzeźwego kierującego. 25-letni mieszkaniec powiatu kutnowkiego przekroczył dozwoloną prędkość o 47 km/h, wyprzedzał inne pojazdy łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego. Zignorował także sygnał mundurowych nakazujący zatrzymanie do kontroli. Okazało się, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

W piątek, 2 marca br. około godziny 17.00, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej komendy prowadzili kontrole prędkości w Chodowie na drodze krajowej nr 92. W pewnym momencie zauważyli pojazd marki Alfa Romeo, który jechał z dużą szybkością. Funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość. Okazało się, że miał na liczniku 117 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Nie zważając na przepisy ruchu drogowego, z dużą prędkością wyprzedzał inne pojazdy, ignorując podwójną linię ciągłą. Co więcej, nie zareagował na polecenie policjantów nakazujące zatrzymanie się do kontroli. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za kierującym alfą i zatrzymali go w miejscowości Czerwonka. Kierowcą brawurowej jazdy, okazał się 25-letni mieszkaniec gminy Krośniewice. W trakcie kontroli policjanci poddali go badaniu na zawartość alkoholu. Urządzenie wskazało, że ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. 25-latek stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym. Natomiast za przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości I niezatrzymania się do kontroli odpowie przed sądem.

Może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności, dotkliwa kara finansowa oraz środek karny w postaci zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi w ruchu lądowym nawet na okres 15 lat.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA