R E K L A M A
sim
R E K L A M A
mjd
Wiadomości Miasto Koło Spotkanie wypełnione pieśniami i rodzinnymi opowieściami…

Spotkanie wypełnione pieśniami i rodzinnymi opowieściami…

05-03-2018 11:57 | Źródło: kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 1,893 | Komentarzy: 0
Pieśni patriotycznych i żołnierskich w wykonaniu Chóru Towarzystwa Śpiewaczo-Muzycznego „Lutnia” pod dyrekcją Arkadiusza Słysza wysłuchali uczestnicy ciekawego spotkania, jakie w ramach obchodów V Kolskiego Tygodnia Żołnierzy Wyklętych zorganizowało Stowarzyszenie Kolscy Patrioci wraz ze współorganizatorami. Koncert miał miejsce w auli Liceum Ogólnokształcącego w Kole.
Spotkanie wypełnione pieśniami i rodzinnymi opowieściami…
Foto:

Interesujące spotkanie muzyczne poprzedziła część artystyczna w wykonaniu młodzieży z gościnnej placówki. Obecni, wprowadzeni przez artystów w podniosły nastrój, wysłuchali wspomnień i wzruszających rodzinnych opowieści Andrzeja Stryjewskiego, syna sierżanta Wiktora Stryjewskiego ps. „Cacko”. Ten Żołnierz Niezłomny był bestialsko torturowany przez UB, w pokazowym procesie skazany 38-krotnie na karę śmierci z pozbawieniem publicznych i obywatelskich praw honorowych na zawsze i z przepadkiem całego mienia i został zamordowany 18 stycznia 1951 r. Słuchacze dowiedzieli się m.in., jak wyglądało życie ubogiej rodziny, naznaczonej piętnem dzieci bandyty, poszukującej zabitego ojca i walczącej o rehabilitację jego imienia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
marek podnewsem
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
28 Gru.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu