R E K L A M A
sim
R E K L A M A
geberit dzial piecownia
Wiadomości Inne Zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących

Zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących

13-03-2018 10:21 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 5,729 | Komentarzy: 0
Działania podjęte w ostatni weekend przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Kole, skutkowały zatrzymaniem trzech kierujących, którzy prowadzili auta pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, trzeci za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu.
Zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących
Foto:

W ostatni weekend, czyli od 9 do 11 marca, kolscy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych użytkowników dróg. Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek w godzinach porannych. Podczas wojewódzkich działań kontrolnych na autostradzie A2 w miejscowości Police, funkcjonariusze kolskiej drogówki zbadali stan trzeźwości kierującego Oplem Novana. 29 -latek wyjeżdżając z autostrady miał 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co szczególnie dziwne – mężczyzna przewoził czterech pasażerów, którzy byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kolejne dwa zatrzymania miały miejsce w niedzielę. W pierwszym przypadku kierujący samochodem Peugeot, 21-letni mieszkaniec gminy Olszówka, w chwili kontroli drogowej miał ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany w Dąbrowicach przez patrol Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci patrolując drogę krajową nr 92, zauważyli pojazd, który jechał od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Wzbudziło to zaniepokojenie funkcjonariuszy, dlatego zdecydowali się na kontrolę kierującego tego pojazdu. Od kierowcy wyczuli silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości, 23 – letniego mieszkańca gminy Tuliszków wskazało ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna ten również nie jechał sam, przez co swoim postępowaniem narażał nie tylko siebie, ale jadącą z nim osobę. We wszystkich przypadkach funkcjonariusze zatrzymali amatorom jazdy “na podwójnym gazie” uprawnienia do kierowania. Teraz za swoje zachowanie będą się tłumaczyć przed sądem. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie bowiem od wymierzonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

R E K L A M A
marek podnewsem
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
28 Gru.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu