sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Stop dopalaczom w Kole

Stop dopalaczom w Kole

04-10-2010 18:12 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 8,387 | Komentarzy: 5
Stop dopalaczom w Kole
Foto:
zacisze
Idąc tropem innych miast w dniu dzisiejszym tj. 4 października na LXI Sesji Rady Miejskiej w Kole radni jednogłośnie poparli uchwałę przygotowaną przez burmistrza o zakazie wprowadzania do obrotu niektórych substancji na terenie miasta Koła, czyli tzw. dopalaczy.
Podjęta uchwała wprowadzona została w celu ochrony życia i zdrowia oraz dla zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego na terenie Miasta Koła.

Na dzień dzisiejszy jak wiemy po weekendowej akcji służb inspekcji sanitarnej i policji w naszym kraju, w Kole wszystkie cztery sklepy z dopalaczami są zamknięte.

fot. Dawid Stegienta
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (5)
~mizaj 05-10-2010 20:57
Niestety ale nie jest to trafne porównanie. Temat papierosów i alkoholu w naszym kraju to nie to samo co w innych krajach. Kraje postkomunistyczne zawdzięczają ten problem czasom komunizmu, gdy przez kilkadziesiąt lat celowo naród rozpijano i uzależniano od tytoniu. Jeśli chcesz mówić o alkoholu to spójrz na słynną prohibicję w USA która skończyła się wspaniałym rozwojem mafii, zakamuflowanych klubów i melin oraz słynnymi wojnami gangów, o których do dziś powstało sporo filmów. Dziś mamy za to świetnie rozwinięte kartele narkotykowe. Cały świat walczy z narkomanią, a narkomanów przybywa. Ponadto nie mów że papierosy i alkohol w Polsce są powszechnie dostępne bo są zakazane dla młodzieży. I od kiedy pamiętam to właśnie na tym etapie życia najwięcej osób rozpoczyna swoją przygodę z tymi owocami zakazanymi. Moi znajomi do dziś próbują rzucić palenie od którego uzależnili się w wieku 13-15 lat, kiedy było to najbardziej "cool". Tu wchodzimy też przy okazji na trochę inny temat. Temat legalizacji wszystkiego i pozostawienie wyboru zdrowemu rozsądkowi człowieka. Równie dobrze możesz zapytać czemu jest tylu "kawoszy"? Bardzo wiele osób jest uzależnione od picia kawy, która w dużych ilościach również jest bardzo szkodliwa. Gry komputerowe także potrafią zniszczyć życie - człowiek budzi się któregoś dnia ze świadomością że dosłownie "przegrał" swoje życie. Czy to jest zakazane? Nie. Ludzie piją kawę, piją alkohol, palą tytoń, grają dzień i noc w gry sieciowe, niszcząc swoje życie i przy okazji często też swoich rodzin. Nie wiem co wiesz o narkotykach, ale wierz mi, że między bajki możesz włożyć opowieści, że są trudno dostępne. Zwłaszcza dla młodzieży. I nikt tego nie kontroluje bo wszystko dzieje się po cichu.
| Zgłoś do usunięcia
~Jacek 05-10-2010 19:16
dlaczego więc jest tylu palaczy i alkoholików nieporównywalnie więcej niż narkomanów skoro te używki są powszechnie dostępnie i nie są zakazane.
| Zgłoś do usunięcia
~mizaj 05-10-2010 16:32
Oczywiście, że życie młodych ludzi jest ważne i dlatego jestem przeciw prohibicji narkotykowej, która zamiast rozwiązywać problem narkomani tylko go napędza. Ja osobiście miałem dostęp do prawie wszystkich narkotyków - znałem paru kolesi na studiach co handlowali, i ponieważ jestem odporny na głupoty typu "najlepiej smakuje zakazany owoc" - nie zażywałem ich specyfików. Ponieważ niedorozwiniętych emocjonalnie gówniarzy, których niestety jest coraz więcej, "kręci" zakazany owoc, a takim są narkotyki, to wszelka walka z nimi przynosi coraz gorsze efekty. Na przykład Portugalia czy Czechy (nie mówiąc o Holandii) to państwa gdzie w końcu zrozumiano jak walczyć z narkomanią. Walka z narkomanią polega na tym żeby z nią nie walczyć, nie nagłaśniać, nie zakazywać. Efekty są niesamowite. Ale któż o tym słyszał? Lepiej nabijać kabzę mafii narkotykowej i sobie popularność w następnych wyborach, wprowadzając coraz więcej zakazów, niż regulując dostęp tak jak robi to na przykład Portugalia. Dlatego radzę wam używać swoich własnych mózgownic, a nie patrzyć ślepo w ekran telewizora bądź monitora, a potem powtarzać wyświechtane slogany. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, że wasza walka z narkotykami przynosi dokładnie odwrotny skutek.
| Zgłoś do usunięcia
~ewka 05-10-2010 15:41
mizaj co ty gadasz!!! wazne jest zdrowie i zycie mlodych ludzi, ktorzy przez te smieci je traca!
| Zgłoś do usunięcia
~mizaj 05-10-2010 14:24
Nie ważne że dług publiczny rośnie w zastraszającym tempie. Nie ważne, że grozi nam to co Grecji. Nie ważne, że podatki i akcyzy idą w górę. Nie ważne, że naród jest wyzyskiwany przez swoją klasę polityczną. Ważny jest krzyż, dopalacze i inne zastępcze tematy.
| Zgłoś do usunięcia