R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kłodawa

Lampy solarne w Gminie Kłodawa

16-03-2018 08:26 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 8,603 | Komentarzy: 0

W dniu 13 marca na terenie Gminy Kłodawa zostały po raz pierwszy zamontowane 3 parkowe lampy solarne. Zakup i montaż lamp został zrealizowany dzięki współpracy z Lokalna Grupą Działania "Solna Dolina" i otrzymaniu dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach projektu grantowego pn. "Realizacja działań edukacyjnych zwiększających lokalną tożsamość i świadomość ekologiczną oraz renowacja obiektu zabytkowego".

R E K L A M A

Jednym z głównych czynników wpływających na zdrowotność mieszkańców, zarówno w miastach, jak i na wsiach jest jakość powietrza. Obecnie największym zagrożeniem dla czystości powietrza jest niska emisja pochodząca głównie z gospodarstw domowych, często wiążąca się ze spalaniem paliw o niskiej wartości energetycznej w przestarzałych piecach, a także usuwaniem poprzez spalanie odpadów.

Lampy solarne wykorzystują energię słoneczną, dzięki czemu w pełni ogranicza się nie tylko opłaty za energię elektryczną, ale również wpływa się pozytywnie na jakość środowiska i jego ochronę.  Lampy solarne mają wiele zalet: nie zużywają prądu, nie muszą mieć zasilania sieciowego, są przyjazne dla środowiska, ich zastosowanie pozwala ograniczyć emisję gazów cieplarnianych a każda lampa jest autonomiczna, gotowa do działania zaraz po zamontowaniu.

W ramach realizacji projektu jedna lampa solarna została zamontowana na Placu 3 Maja a dwie lampy zostały zamontowane przy Świetlicy Wiejskiej w Krzykosach. Dostawcą urządzeń oraz wykonawcą montażu jest firma Modern HST M. P. Prytulak z Ostrołęki.

Oprócz zakupu i montażu trzech parkowych lamp solarnych projekt przewiduje również usługę ogólnodostępnych warsztatów w Mobilnym Laboratorium OZEBUS, które będą realizowane w dniu 20 maja 2018 r. podczas obchodów Święta Kwitnącego Rzepaku.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze