R E K L A M A
sim
R E K L A M A
Artbud
Wiadomości Powiat Kolski Warsztaty Wielkanocne z Wikliny Papierowej

Warsztaty Wielkanocne z Wikliny Papierowej

29-03-2018 09:55 | Źródło: Urząd Gminy Grzegorzew | Wyświetleń artykułu: 2,474 | Komentarzy: 0
Warsztaty Wielkanocne z Wikliny Papierowej
Foto:
R E K L A M A
carnis
Gminna Biblioteka Publiczna w Grzegorzewie wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała dla Seniorek "Warsztaty Wielkanocne" powiązane z robieniem wianków z wikliny papierowej oraz z przygotowaniem wielkanocnych potraw z jaj. Papierowa wiklina jest ciekawą formą kreatywnego recyklingu i jednocześnie może być efektywną ozdobą wielkanocną.

Na warsztatach panie wykorzystując ogólnie dostępny materiał - makulaturę tworzyły oryginalne wieńce wielkanocne i ozdabiały jajka styropianowe. Małymi kroczkami uczyły się jak wyplatać wianki wielkanocne z wikliny papierowej wykorzystując do tego tradycyjne techniki wikliniarskie.Powstały przepiękne ozdoby wielkanocne, które ozdobią nie jeden dom.

Warsztaty miały na celu przybliżyć uczestnikom tradycje wielkanocne oraz zachęcić do poznawania nowych smaków. Tym razem panie już przed świątecznie, przygotowały jajka faszerowane na wiele sposobów i udekorowały je przepysznymi własnoręcznie przygotowanymi pastami jajecznymi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!