sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Wielkanocne koszyczki w LOK

Wielkanocne koszyczki w LOK

17 dni temu | Źródło: Ryszard Borysiewicz | Wyświetleń artykułu: 1,808 | Komentarzy: 0
Wielkanocne koszyczki w LOK
Foto:Ryszard Borysiewicz
zacisze
W samo południe w Wielką Sobotę Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” wspólnie z Muzeum Technik Ceramicznych w Kole zaprosili do świetlicy klubowej przy ul. Pułaskiego 8 w Kole dzieci z Koła i z okolic na prezentację koszyczków wielkanocnych.

Przybyła spora gromadka milusińskich wraz z rodzicami. Dzieci zaprezentowały kolejno swoje święconki. Z ogromnym przejęciem ale i na wesoło opowiedziały ciekawe historie związane z tworzeniem koszyczków.
 
Spotkanie sprzyjało rozmowom o świątecznych tradycjach. O obecnych i dawnych obyczajach związanych m.in. z malowaniem pisanek czy śmigusem dyngusem opowiadała pani Małgorzata Stężewska, która z paniami Aliną Szadkowską i Ireną Tyburek z Rady Klubu, obdarowała dzieci mlecznymi kaneczkami pełnymi słodyczy. Tak nagrodzeni zostali milusińscy za świąteczne przystrojenie koszyczków. Dorośli natomiast obdarowani zostali tabliczką czekolady. Kierownik Klubu wspólnie z dyrektorem kolskiego MTC złożyli wszystkim obecnym tego dnia na prezentacji i ich rodzinom życzenia świąteczne.
 
Za cel prezentacji koszyczków wielkanocnych organizatorzy przyjęli kultywowanie wśród młodego pokolenia wielowiekowej tradycji obchodów świąt wielkanocnych.

 

Biały Fortepian news

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!