sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Czy ciężarówki powinny tu parkować? List od czytelnika

Czy ciężarówki powinny tu parkować? List od czytelnika

15 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 13,793 | Komentarzy: 8
Czy ciężarówki powinny tu parkować? List od czytelnika
Foto:Czytelnik
zacisze
Od momentu zakończonego remontu drogi ulicy Ks. Opałki w Kole, wiele kontrowersji budzą parkujące zestawy ciężarowe na dodatkowym pasie, który w zamyśle powstał, aby rozładować korki w trakcie sezonu rolniczego w firmie WIPASZ.

Poniżej prezentujemy list czytelnika, który nie tak dawno przesłał nam prośbę o podjęcie tematu:

Dzień Dobry, w imieniu swoim i osób posiadających garaże przy stacji kolejowej PKP, proszę bardzo o interwencję. Od momentu oddania do użytku nowej drogi Opałki/ Składowa pojawił się problem zastawiania i zasłaniania wyjazdu z placu, na którym znajdują się garaże. Problem jest na tyle poważny, gdyż wjazd jest z dwóch stron zasłonięty i częściowo zastawiony przez samochody ciężarowe, których nie powinno w tym czasie być, gdyż parking jest według znaku do użytku w październiku i listopadzie. Żeby wyjechać z placu trzeba wysunąć praktycznie cały przód auta co grozi wypadkiem. W tamtym roku w listopadzie w trakcie skupu zboża przez Wipasz policja jeździła i rzeczywiści zwracała uwagę na wjazd. Teraz nikt nie zwraca już uwagi na problem. Niestety brak odpowiedniego oznakowania wjazdu i umożliwienie bezpiecznego wyjazdu może doprowadzić do tragedii, i czy dopiero jak takowa się wydarzy, że osobówka wpadnie pod nadjeżdżającego tira ktoś przejrzy na oczy? Nie można zrobić zakazu zatrzymywania i postoju na fragmencie umożliwiającym bezpieczny wyjazdy ? Proszę o zajęcie się tą sprawą. W wiadomości przesyłam zdjęcia obrazujące problem. Dziękuje i Pozdrawiam.

W dniu dzisiejszym skontaktowaliśmy się z Grzegorzem Kujawą, dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Kole, który wyjaśnił nam formalną kwestię tego, dodatkowego pasa jezdni. Dyrektor przekazał dość jasno, że ten pas może służyć jako parking dla pojazdów ciężarówych i osobowych przez cały rok. Oczywiście jeżeli występują sytuację, że np. pojazd blokuje dojazd do garaży czy posesji - wtedy należy poinformować Straż Miejską lub Policję, które powinny podjąć interwencję. Każde inne parkowanie jest dozwolone. 

Podobna sytuacja występuje na dalszym odcinku tej drogi czyli przy ulicy Składowej, z tym wyjątkiem, że tam parkować mogą jedynie pojazdy ciężarowe. 

Przypomnijmy, że dodatkowy pas boczny był wybudowany ze względu na potrzeby w sezonie pożniwowym, kiedy to rolnicy dostarczają płody rolne do firmy WIPASZ, co przez wiele lat generowało zakorkowanie ulicy Opałki co bezpośrednio wiązało się z brakiem możliwości dojazdu do części osiedla. 

W tej sprawie wielokrotnie też interpelowali kolscy radni podczas obrad, zgłaszając prośbę do służb porządkowych o baczniejsze przyglądanie się parkującym ciężarówkom, szczególnie tym, które utrudniają dostęp właścicielom garaży. 

Podsumowując, pojazdy ciężarowe mają prawo parkować na bocznym pasie ulicy Opałki, lecz jak to zawsze bywa - nie zawsze parkują zgodnie z przepisami, wtedy jednak warto zgłosić zaistniałą sytuację odpowiednim służbom. 

A co o parkowaniu w tym miejscu sądzą nasi czytelnicy?

Biały Fortepian news

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (8)
Ziutek 12 dni temu
parkować gdzieś muszą bo do miasta przyjeżdżają z towarem.Co ma zrobić kierowca? Po drugie kierowca musi gdzieś odpocząć jadąc wiele godzin. No i zasłaniają te straszne garaże-blaszaki przynoszące wstyd nowoczesnemu miastu..Postawcie murowane,może piętrowe.Te przypominają Trzeci Świat
| Zgłoś do usunięcia
SZTASEK 13 dni temu
PROSZĘ SIĘ ZAPOZNAĆ Z LITERĄ PRAWA ART.49 PKT.2 UST.5 PoRD , wszystkie zestawy parkujące w tamtym miejscu jak i innych na terenie zabudowanym popełniają wykroczenie . A w szczególności na odcinku od Bliznej do Kolejowej . Co do tej tabliczki pod znakiem na zdjęciu :) , skoro parking jest dla pojazdów ciężarowych w danym okresie czasu to tabliczka pod znakiem powinna być inna T 23 b zgodna z rozporządzeniem o znakach i sygnałach drogowych , jeśli w tym okresie będzie tam parkowało 20 samochodów osobowych to też im nikt nic nie zrobi bo oznakowanie jest złe .
| Zgłoś do usunięcia
transport 14 dni temu
kolo tansportem stoi, a w branzy nie jest najlepiej takze niech go jeszcze tacy jak wy (piszacy glupie artykuly) dobija to bedzie sie wszystkim dobrze zylo
| Zgłoś do usunięcia
gorzkogorzko 14 dni temu
można też zamontować lustra
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 12 dni temu
Najlepiej weneckie!
Xxx 14 dni temu
Na ul. Piaski jest jeszcze gorzej nie można nawet przejść na pasach bo tak są zaparkowane tiry ze kompletnie nie widać cz jedzie samochód. Nikt z tym nic nie robi jak to u nas dopiero jak dojdzie do wypadku to może ktoś to zauważy
| Zgłoś do usunięcia
abc 15 dni temu
Trudno to zrozumieć - tabliczka pod znakiem wskazuje na możliwość parkowania pojazdów ciężarowych w miesiącach październik - listopad.
| Zgłoś do usunięcia
Ambasador 15 dni temu
Powinni wymalować strefę 5m po obu stronach wjazdu, na której nie będzie wolno parkować. Może to poprawi widoczność.
| Zgłoś do usunięcia