R E K L A M A
sim
R E K L A M A
kocik
Wiadomości Miasto Koło Czy ciężarówki powinny tu parkować? List od czytelnika

Czy ciężarówki powinny tu parkować? List od czytelnika

06-04-2018 08:44 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 14,403 | Komentarzy: 8
Od momentu zakończonego remontu drogi ulicy Ks. Opałki w Kole, wiele kontrowersji budzą parkujące zestawy ciężarowe na dodatkowym pasie, który w zamyśle powstał, aby rozładować korki w trakcie sezonu rolniczego w firmie WIPASZ.
Czy ciężarówki powinny tu parkować? List od czytelnika
Foto:Czytelnik
R E K L A M A
robert kropidlowski

Poniżej prezentujemy list czytelnika, który nie tak dawno przesłał nam prośbę o podjęcie tematu:

Dzień Dobry, w imieniu swoim i osób posiadających garaże przy stacji kolejowej PKP, proszę bardzo o interwencję. Od momentu oddania do użytku nowej drogi Opałki/ Składowa pojawił się problem zastawiania i zasłaniania wyjazdu z placu, na którym znajdują się garaże. Problem jest na tyle poważny, gdyż wjazd jest z dwóch stron zasłonięty i częściowo zastawiony przez samochody ciężarowe, których nie powinno w tym czasie być, gdyż parking jest według znaku do użytku w październiku i listopadzie. Żeby wyjechać z placu trzeba wysunąć praktycznie cały przód auta co grozi wypadkiem. W tamtym roku w listopadzie w trakcie skupu zboża przez Wipasz policja jeździła i rzeczywiści zwracała uwagę na wjazd. Teraz nikt nie zwraca już uwagi na problem. Niestety brak odpowiedniego oznakowania wjazdu i umożliwienie bezpiecznego wyjazdu może doprowadzić do tragedii, i czy dopiero jak takowa się wydarzy, że osobówka wpadnie pod nadjeżdżającego tira ktoś przejrzy na oczy? Nie można zrobić zakazu zatrzymywania i postoju na fragmencie umożliwiającym bezpieczny wyjazdy ? Proszę o zajęcie się tą sprawą. W wiadomości przesyłam zdjęcia obrazujące problem. Dziękuje i Pozdrawiam.

W dniu dzisiejszym skontaktowaliśmy się z Grzegorzem Kujawą, dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Kole, który wyjaśnił nam formalną kwestię tego, dodatkowego pasa jezdni. Dyrektor przekazał dość jasno, że ten pas może służyć jako parking dla pojazdów ciężarówych i osobowych przez cały rok. Oczywiście jeżeli występują sytuację, że np. pojazd blokuje dojazd do garaży czy posesji - wtedy należy poinformować Straż Miejską lub Policję, które powinny podjąć interwencję. Każde inne parkowanie jest dozwolone. 

Podobna sytuacja występuje na dalszym odcinku tej drogi czyli przy ulicy Składowej, z tym wyjątkiem, że tam parkować mogą jedynie pojazdy ciężarowe. 

Przypomnijmy, że dodatkowy pas boczny był wybudowany ze względu na potrzeby w sezonie pożniwowym, kiedy to rolnicy dostarczają płody rolne do firmy WIPASZ, co przez wiele lat generowało zakorkowanie ulicy Opałki co bezpośrednio wiązało się z brakiem możliwości dojazdu do części osiedla. 

W tej sprawie wielokrotnie też interpelowali kolscy radni podczas obrad, zgłaszając prośbę do służb porządkowych o baczniejsze przyglądanie się parkującym ciężarówkom, szczególnie tym, które utrudniają dostęp właścicielom garaży. 

Podsumowując, pojazdy ciężarowe mają prawo parkować na bocznym pasie ulicy Opałki, lecz jak to zawsze bywa - nie zawsze parkują zgodnie z przepisami, wtedy jednak warto zgłosić zaistniałą sytuację odpowiednim służbom. 

A co o parkowaniu w tym miejscu sądzą nasi czytelnicy?

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
Biały
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (8)
Ziutek 08-04-2018 12:55
parkować gdzieś muszą bo do miasta przyjeżdżają z towarem.Co ma zrobić kierowca? Po drugie kierowca musi gdzieś odpocząć jadąc wiele godzin. No i zasłaniają te straszne garaże-blaszaki przynoszące wstyd nowoczesnemu miastu..Postawcie murowane,może piętrowe.Te przypominają Trzeci Świat
| Zgłoś do usunięcia
SZTASEK 07-04-2018 14:07
PROSZĘ SIĘ ZAPOZNAĆ Z LITERĄ PRAWA ART.49 PKT.2 UST.5 PoRD , wszystkie zestawy parkujące w tamtym miejscu jak i innych na terenie zabudowanym popełniają wykroczenie . A w szczególności na odcinku od Bliznej do Kolejowej . Co do tej tabliczki pod znakiem na zdjęciu :) , skoro parking jest dla pojazdów ciężarowych w danym okresie czasu to tabliczka pod znakiem powinna być inna T 23 b zgodna z rozporządzeniem o znakach i sygnałach drogowych , jeśli w tym okresie będzie tam parkowało 20 samochodów osobowych to też im nikt nic nie zrobi bo oznakowanie jest złe .
| Zgłoś do usunięcia
transport 07-04-2018 02:13
kolo tansportem stoi, a w branzy nie jest najlepiej takze niech go jeszcze tacy jak wy (piszacy glupie artykuly) dobija to bedzie sie wszystkim dobrze zylo
| Zgłoś do usunięcia
gorzkogorzko 06-04-2018 16:15
można też zamontować lustra
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 08-04-2018 12:06
Najlepiej weneckie!
Xxx 06-04-2018 15:46
Na ul. Piaski jest jeszcze gorzej nie można nawet przejść na pasach bo tak są zaparkowane tiry ze kompletnie nie widać cz jedzie samochód. Nikt z tym nic nie robi jak to u nas dopiero jak dojdzie do wypadku to może ktoś to zauważy
| Zgłoś do usunięcia
abc 06-04-2018 10:09
Trudno to zrozumieć - tabliczka pod znakiem wskazuje na możliwość parkowania pojazdów ciężarowych w miesiącach październik - listopad.
| Zgłoś do usunięcia
Ambasador 06-04-2018 09:24
Powinni wymalować strefę 5m po obu stronach wjazdu, na której nie będzie wolno parkować. Może to poprawi widoczność.
| Zgłoś do usunięcia
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
k2
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
grezegorz
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
16 Paź.
17:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem
19 Paź.
17:00

MDK w Kole
MUZYCZNA STOŁÓWKA
23 Paź.
16:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Romowie znani i nieznani...