sim
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Artbud
Wiadomości Gmina Kościelec ZSRCKU: Nasi Rolnicy się szkolą

ZSRCKU: Nasi Rolnicy się szkolą

15 dni temu | Źródło: ZSRCKU w Kościelcu | Wyświetleń artykułu: 1,296 | Komentarzy: 0
ZSRCKU: Nasi Rolnicy się szkolą
Foto:
zacisze
W dniu 5 kwietnia 2018 r. uczniowie Technikum Rolniczego Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu wzięli udział w szkoleniu na temat "Nowych rozwiązań w produkcji zwierzęcej" prowadzonym przez głównego specjalistę do spraw bydła z Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu pana Zbigniewa Kwiatkowskiego.

Wykład poprzedził szybki sprawdzian z umiejętności korzystania z aplikacji pomocnej rolnikom w codziennej pracy – Epsu Mobilne przeprowadzony przez pana Czesława Bachorza również specjalistę z WODR w Poznaniu. Ośmiu najszybszych uczestników konkursu otrzymało w nagrodę pamiątkowe pendrivy.

Podczas szkolenia słuchacze poznali możliwości poprawy wyników produkcyjnych w oborach mlecznych przez odpowiednią organizację gospodarstwa, jego modernizację i wykorzystanie najnowszych technologii. Dużą uwagę wykładowca poświecił żywieniu bydła stosując TMR i PMR. Uczniowie, którzy w większości swoich gospodarstw zajmują się właśnie produkcją bydła mlecznego z uwagą i zaciekawieniem wysłuchali prelekcji, a wykładowcę nagrodzili brawami.

Biały Fortepian news

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!