sim
kol-net
Wiadomości Szkoły i Przedszkola 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

18-04-2018 09:46 | Źródło: Liceum Ogólnokształcące w Kole | Wyświetleń artykułu: 1,020 | Komentarzy: 0
23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Foto:
zacisze
Od 1995 roku obchodzony jest uroczyście Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To święto zostało zorganizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Swoje święto mają też bibliotekarze- Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który jest symbolem pracy bibliotekarza, okazją do przedstawienia dokonań i zawodowych osiągnięć środowiska bibliotekarskiego. Biblioteka jest tym miejscem, które zna większość ludzi i to od najmłodszych lat. Na przestrzeni wieków zmieniały się biblioteki nie tylko pod względem architektonicznym, ilości i jakości księgozbioru ale także pod względem sposobu korzystania z niego. Z bibliotekami związani byli od zawsze wielcy uczeni, pisarze czy artyści. Wśród polskich pisarzy bibliotekarzami byli: A. Mickiewicz, J. Lelewel, S. Żeromski, J. Przyboś, M. Kownacka, H. Radlińska czy Z. Herbert. Biblioteka szolna Liceum Ogólnoksztalcącego poprzez liczne działania, zachęca do częstego odwiedzania jej i korzystania z bardzo bogatego księgozbioru. Zapraszamy do zapoznania się z kolejną prezentacją, przygotowana tym razem na planszach znajdujących się na holu szkoły, aby uświadomić sobie jaką rolę odgrywają w naszym życiu biblioteki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!