R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

227 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Kole

03-05-2018 17:45 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 12,299 | Komentarzy: 1

Dzieci z rodzicami, uczniowie szkół podstawowych i średnich, wspólnie wraz delegacjami i pocztami sztandarowymi wzięły udział w uroczystościach z okazji 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Kole zorganizowaną przez Urząd Miasta w Kole i Starostwo Powiatowe.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Dziś świętujemy 227. rocznicę jej uchwalenia. 

Kolskie obchody tradycyjnie rozpoczeły się od zbiórki pocztów sztandarowych i złożenia kwiatów pod pamiątkową  tablicą usytuowaną na jednej ze ścian budynku Starostwa Powiatowego. Mimo iż w pewnym momencie pojawił się intensywny deszcz - to nie przeszkodziło uczestnikom w przemarszu do kościoła farnego, gdzie odbyła się msza św.

Wśród delegacji składających kwiaty pojawili się: lokalni Kombatanci, Poseł RP Leszek Galemba, Starostwo Kolskie ze starostą Wieńczysławem Oblizajkiem na czele, przedstawiciele służb mundurowych, Urząd Miejski w Kole, Radni Miasta Koła, Powiatu Kolskiego i Gminy Koło, przedstawiciele partii politycznych, samorządy gmin Powiatu Kolskiego, przedstawiciele stowarzyszeń i inni.

W przemarszu uczestnikom towarzyszyła Orkiestra Dęta OSP Koło.R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA