R E K L A M A
ren
R E K L A M A
Artbud
Wiadomości Gmina Kościelec

Punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych w Kościelcu

09-05-2018 10:08 | Źródło: UG w Kościelcu | Wyświetleń artykułu: 2,887 | Komentarzy: 0
Mając na względzie możliwość pełnego zagospodarowania odpadów komunalnych wytwarzanych w gospodarstwach domowych z terenu gminy Kościelec i zapewniając mieszkańcom gminy pozbywanie się tych odpadów komunalnych, które nie są odbierane bezpośrednio z nieruchomości przez podmiot, w II połowie 2017 r. został wybudowany Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (tzw. „PSZOK”).
Punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych w Kościelcu
Foto:

Inwestycja obejmowała swym zakresem wybudowanie hali magazynowej z częścią sanitarną o łącznej pow. zabudowy 77 m2 z utwardzeniem terenu i urządzeniami towarzyszącymi.  Całkowity koszt inwestycji wyniósł 321 313,75 zł (brutto). „PSZOK” powstał za zabudowaniami na ul. Kolskiej w Kościelcu.

Punkt obecnie jeszcze nie jest czynny. Jest na etapie procedur związanych z zapewnieniem dostawy energii elektrycznej i oddania go do użytkowania. Planowanym terminem otwarcia jest czerwiec br.   

Jednym z wymogów formalnych dotyczącego funkcjonowania PSZOK-u jest podjęta w dniu 19.04.2018 r. przez Radę Gminy Kościelec uchwała w sprawie szczegółowego sposobu  i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W przytoczonej uchwale jest zawarty regulamin określający szczegółowe zasady funkcjonowania i przyjmowania odpadów do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych będzie przyjmował odpady komunalne selektywnie zebrane  dostarczane przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Kościelec, nie pochodzące z działalności gospodarczej i rolniczej.

Będą przyjmowane odpady jak: przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony (w ograniczonej ilości), odpady zielone oraz odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne.

Mieszkańcy nie ponoszą dodatkowych opłat za korzystanie z PSZOK-u.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Urząd Gminy w Kościelcu
Kontakt z autorem: sekretariat@koscielec.ug.gov.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
 1. Plan kolędy duszpasterskiej na kolejne dni [A...

  35,397   2   Miasto Koło
 2. Mieszkanka Koła zginęła na pasach w Koninie

  17,584   2   Wypadki
 3. 27 Finał WOŚP w Kole - pełny program

  13,178   3   Miasto Koło
 4. Uczniowie otrzymali odpowiedź listowną od Kró...

  12,814   0   Szkoły i Przedszkola
 5. Znamy ostateczny wynik zbiórki WOŚP w Kole! P...

  9,391   0   Miasto Koło
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
20 Sty.
17:00

MDK w Kole
Komedia Teatralna ŻONA DO ADOPCJI
24 Sty.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu