R E K L A M A
ren
R E K L A M A
domki wykpisz
Wiadomości Miasto Koło

ŚDS w JuraPark w Solcu Kujawskim

18-05-2018 13:06 | Źródło: ŚDS Koło | Wyświetleń artykułu: 5,136 | Komentarzy: 0
Niesamowity świat dinozaurów mieli okazję poznać uczestnicy ŚDS w Kole, którzy dnia 11.05.b.r. wybrali się na wycieczkę jednodniową do Solca Kujawskiego. Celem głównym było zwiedzanie ścieżki dydaktycznej JuraPark i ogrodu botanicznego oraz integracja społeczna.
ŚDS w JuraPark w Solcu Kujawskim
Foto:ŚDS Koło
R E K L A M A
hydra

Przewodnicy w przystępny sposób przybliżyli wiedzę o różnorodnych gatunkach dinozaurów, gigantycznych owadach. Modele, które mogli podziwiać w JuraParku wykonywane są przez paleo-rzeźbiarzy z niezwykłą dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii.

Wzdłuż ścieżki rozmieszczone są rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. Najliczniej reprezentowane – ponad 100 – są oczywiście dinozaury, ale równie ciekawie prezentują się gady ssakokształtne. Spacer poprzez kolejne okresy dziejów Ziemi pozwolił uzmysłowić sobie różnorodność i niesamowitość tego zaginionego już świata.

Ustawione wzdłuż ścieżki tablice prezentują ważniejsze wydarzenia z dziejów życia na Ziemi oraz liczne  fotografie środowisk roślinnych charakterystycznych dla ery dinozaurów.

Uczestnicy wycieczki doznali także niesamowitych wrażeń oglądając wspaniałe widowisko „Historia powstania wszechświata”, z niespotykanymi pejzażami w kinie 5 D. Nie opuszczając wygodnego fotela udali się w podróż do przerażająco realnego świata…

Prócz trójwymiarowego obrazu mogli doznawać, także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, zapachowych. Efekty te pozwoliły przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie.

 JuraPark to obiekt o walorach edukacyjnych a także miejsce dobrej zabawy. Uczestnicy wyjazdu przybyli z nową wiedzą, pozytywnymi wrażeniami oraz nowymi doświadczeniami społecznymi.

Słowa kluczowe:

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
21 Maj
09:30

MDK w Kole
TALENT SHOW
23 Maj
14:00

MDK w Kole
WYGRAJ SUKCES - kwalifikacje regionalne