R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Kierowca prowadził pijany a pasażer znieważył policjantów

23-05-2018 14:25 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 13,484 | Komentarzy: 0

Dwóch sprawców przestępstw zatrzymali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej jednostki. Jeden z nich kierował kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, natomiast jego pasażer trafił do policyjnego aresztu, po tym jak znieważył funkcjonariuszy.

Foto:archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A

Do zdarzenia doszło 22 maja br. na terenie gminy Kościelec. Policjanci kolskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu płotu przez nieznanego kierującego. Gdy dotarli na miejsce, zastali zgłaszającego oraz dwóch kompletnie pijanych mężczyzn. Okazało się, że jeden z nich wjechał w ogrodzenie sąsiada Volkswagenem Golfem, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Po chwili jednak wrócił, by sprawę załatwić polubownie. Zanim jednak to zrobił, na miejscu pojawili się policjanci. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości u kierującego wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Sprawa zakończyłaby się w rutynowy sposób, jednak za sprawą pasażera feralnego VW Golfa, dalszy ciąg zdarzeń nabrał niecodziennego przebiegu. Nietrzeźwy 29-latek zaczął ubliżać policjantom, po czym rzucił w jednego z nich ustnikiem od urządzenia służącego do badania trzeźwości. Ponieważ jego zachowanie jednoznacznie urosło do rangi przestępstwa, został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Kole. Kierujący samochodem po wykonaniu wszelkich niezbędnych z nim czynności wrócił do domu, natomiast krewki 29-latek, który został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu czekało go spotkanie ze śledczymi, którzy przedstawili mu zarzuty znieważenia policjantów oraz naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Za przestępstwa których się dopuścił grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast jego kompan, który w stanie nietrzeźwości kierował Volkswagenem Golfem, musi się liczyć z karą do 2 lat pozbawienia wolności.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze