R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu obok Kauflandu?

24-05-2018 14:09 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 46,825 | Komentarzy: 16

Zamiana dróg z pierwszeństwa przejazdu na drogę ze znakiem "ustąp pierwszeństwa" ma pomóc w rozluźnieniu ruchu oraz zapobieganiu kolizji na skrzyżowaniu ulic: Blizna, Kolejowa i Piaski.
Foto:Google Street View
R E K L A M A

Mowa tutaj o skrzyżowaniu obok marketu Kaufland, gdzie często dochodzi do kolizji i wypadków. O pomyśle takim poinformował w swoim sprawozdaniu międzysesyjnym Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek, przytaczając wyniki pomiaru ruchu realizowanego 25 kwietnia br. w godzinach od 7:30 do 14:30. Wynik jest jednoznaczny - takie zmiany wpłyną korzystnie na ruch w tym miejscu. 

Według wyników na skrzyżowanie od ulicy Piaski wjeżdża przez okres badania 3170 pojazdów, od strony ulicy Bliznej - 3175. Na drodze, gdzie nadal jest pierwszeństwo przejazdu te dane są znacznie niższe: od strony dworca PKP przez skrzyżowanie przejechało 2104 pojazdów a od strony Toruńskiej 1984. 

Powyższe dane możemy podsumować w sposób procentowy, czyli drogą, gdzie obecnie znajduje się znak "ustąp pierwszeństwa" przejeżdza 60,8% całego ruchu a 39,2% ulicą Kolejową.

Nie znamy jeszcze konkretnych dat wprowadzenia zaproponowanych zmian. W momencie, kiedy zostanie ona ogłoszona - na pewno ją Państwu przekażemy.

Sytuacja na skrzyżowaniu obecnie

Sytuacja na skrzyżowaniu po wprowadzeniu zmian


SONDA
Czy zmiany na skrzyżowaniu powinny zostać wprowadzone?
R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (16) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA