R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Bracia Cugowscy gwiazdami Wielkopolskiego Święta Mleka

24-05-2018 14:35 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 24,140 | Komentarzy: 2

Na 25 sierpnia br. zaplanowano Wielkopolskie Święto Mleka i Powiatu Kolskiego, kto tym razem stanie na scenie i wystąpi dla kolskiej publiczności? My już wiemy!
Foto:Bracia
R E K L A M A

Wielkopolskie Święto Mleka i Powiatu Kolskiego to jedna z największych imprez plenerowych w Powiecie Kolskim, które na stałe zapisało się w kalendarzu wydarzeń lokalnych. W poprzednim roku zaproszono zespół DEMONO oraz TOP ONE. Od samego początku do Koła przyjeżdżały też inne znane, uznane wśród publiczności zespoły tj. Golec uOrkiestra, Kasia Stankiewicz i Various Manx, Wilki i Tatiana Okupnik. 

Z informacji do jakich udało nam się dotrzeć wynika, że podczas tegorocznej edycji imprezy wystąpią Bracia Cugowscy oraz D-BOMB. Lecz to nie wszystko! Pełna lista wykonawców zostanie niebawem ogłoszona.

Historia zespołu rozpoczęła się w Lublinie, w 1997 roku. Wtedy to, bracia Piotr Cugowski i Wojtek Cugowski zdecydowali się na pierwszy wspólny występ akustyczny. Jednak za oficjalny początek zespołu uznaje się rok 2001, kiedy to do zespołu dołączyli Krzysztof Nowak (bas) i Konrad Zieliński (perkusja), którego niedługo potem zastąpił Robert Markiewicz.

Pierwszym przełomem w karierze zespołu było zdobycie głównej nagrody w kategorii Debiut, Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej - KFPP OPOLE 2002, gdzie zespół wykonał utwór pt. „Nie Jestem Inny”, autorstwa Romualda Lipko i Andrzeja Mogielnickiego.

Po sukcesie w Opolu, piosenką „Missing Every Moment” Bracia Cugowscy zajęli 5 miejsce w krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Zespół grał już w zmienionym składzie. Dołączył basista Bartek Królik – znany jako Barteq z Sistars oraz klawiszowiec Tomek Bidiuk, znany i ceniony sideman z Lublina. [...]

- oficjalna strona www Braci

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA