R E K L A M A
ren
R E K L A M A
domki wykpisz
Wiadomości Miasto Koło

Sąsiedzka wojna o piaskownicę dla dzieci. Kto zawinił?

25-05-2018 13:18 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 29,807 | Komentarzy: 13
Życie w zgodzie między mieszkańcami kilku bloków nie zawsze jest przyjemne i proste. Pokazuje to szczególnie dzisiejsza sytuacja, jaka odbyła się na placu zabaw między blokami ulicy Ceramicznej i Toruńskiej.
Sąsiedzka wojna o piaskownicę dla dzieci. Kto zawinił?
Foto:czytelnik e-kolo.pl
R E K L A M A
hydra

Zacznijmy od początku: plac zabaw, który od lat służył najmłodszym mieszkańcom okolicznych bloków obecnie jest własnością wspólnoty mieszkaniowej Toruńska 103. Jedna z mieszkanek należących do w/w wspólnoty złożyła wniosek do KTBSu o zlikwidowanie piaskownicy, gdyż jak twierdzi - służy ona również dorosłym, którzy na jej terenie spożywają alkohol i hałasują w godzinach nochych. Kolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które zarząda tym terenem (zlecenie od wspólnoty) dziś wysłało swoich pracowników na miejsce, aby dokonali demontażu piaskownicy. 

Nie było to takie łatwe. Jak się okazało, po dojechaniu na miejsce i rozpoczęciu prac demontażowych - pojawili się mieszkańcy innych bloków, których dzieci korzystają z piaskownicy. Postawili oni na tyle opór, że KTBS postanowił zaprzestać demontażu. 

Kto ma w tym sporze racje? Na to pytanie odpowiedzi szukaliśmy u prezesa KTBSu - Jarosława Tkacza, który przedstawił nam sytuację prawną placu zabaw. Prezes wyjaśnił, że teren na którym obecnie znajduje się plac zabaw należy obecnie do wspólnoty, której mieszkanka zgłosiła do KTBSu prośbę o usunięcie piaskownicy. KTBS jako podmiot obsługujący wspólnotę rozpoczął realizację. Wiele lat temu ten plac powstał dzięki kolskiej ceramice, która wybudowała go dla swoich pracowników i ich pociech. Sytuacja właścicielka obecnie jest inna i to wspólnota decyduje co i gdzie będzie znajdować się na ich działce. 

Jak widzimy, piaskownica stała się punktem zapalnym między mieszkańcami wspólnoty i pobliskimi blokami. W chwili obecnej dzieci bawią się w piasku ogrodzonym biało-czerwoną taśmą. 

Czy nie można było się po prostu dogadać? Co zrobią dalej mieszkańcy wspólnoty władającej placem zabaw? Pozostaje nam poczekać.

 

Słowa kluczowe:

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (13) Pokaż komentarze
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
21 Maj
09:30

MDK w Kole
TALENT SHOW
23 Maj
14:00

MDK w Kole
WYGRAJ SUKCES - kwalifikacje regionalne