R E K L A M A
sim
R E K L A M A
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Sąsiedzka wojna o piaskownicę dla dzieci. Kto zawinił?

Sąsiedzka wojna o piaskownicę dla dzieci. Kto zawinił?

25-05-2018 13:18 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 29,450 | Komentarzy: 13
Życie w zgodzie między mieszkańcami kilku bloków nie zawsze jest przyjemne i proste. Pokazuje to szczególnie dzisiejsza sytuacja, jaka odbyła się na placu zabaw między blokami ulicy Ceramicznej i Toruńskiej.
Sąsiedzka wojna o piaskownicę dla dzieci. Kto zawinił?
Foto:czytelnik e-kolo.pl

Zacznijmy od początku: plac zabaw, który od lat służył najmłodszym mieszkańcom okolicznych bloków obecnie jest własnością wspólnoty mieszkaniowej Toruńska 103. Jedna z mieszkanek należących do w/w wspólnoty złożyła wniosek do KTBSu o zlikwidowanie piaskownicy, gdyż jak twierdzi - służy ona również dorosłym, którzy na jej terenie spożywają alkohol i hałasują w godzinach nochych. Kolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które zarząda tym terenem (zlecenie od wspólnoty) dziś wysłało swoich pracowników na miejsce, aby dokonali demontażu piaskownicy. 

Nie było to takie łatwe. Jak się okazało, po dojechaniu na miejsce i rozpoczęciu prac demontażowych - pojawili się mieszkańcy innych bloków, których dzieci korzystają z piaskownicy. Postawili oni na tyle opór, że KTBS postanowił zaprzestać demontażu. 

Kto ma w tym sporze racje? Na to pytanie odpowiedzi szukaliśmy u prezesa KTBSu - Jarosława Tkacza, który przedstawił nam sytuację prawną placu zabaw. Prezes wyjaśnił, że teren na którym obecnie znajduje się plac zabaw należy obecnie do wspólnoty, której mieszkanka zgłosiła do KTBSu prośbę o usunięcie piaskownicy. KTBS jako podmiot obsługujący wspólnotę rozpoczął realizację. Wiele lat temu ten plac powstał dzięki kolskiej ceramice, która wybudowała go dla swoich pracowników i ich pociech. Sytuacja właścicielka obecnie jest inna i to wspólnota decyduje co i gdzie będzie znajdować się na ich działce. 

Jak widzimy, piaskownica stała się punktem zapalnym między mieszkańcami wspólnoty i pobliskimi blokami. W chwili obecnej dzieci bawią się w piasku ogrodzonym biało-czerwoną taśmą. 

Czy nie można było się po prostu dogadać? Co zrobią dalej mieszkańcy wspólnoty władającej placem zabaw? Pozostaje nam poczekać.

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Słowa kluczowe:
R E K L A M A
Biały
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (13)
rad 27-05-2018 17:58
Ludzie ratujmy nasze piaskownice !!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
Tata Julii 27-05-2018 07:47
Jakim cudem jedna mieszkanka ma taki wpływ na całą wspólnotę?! Co robi prezes?!
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 27-05-2018 10:22
Może raczej "co robi Wspólnota"?
JT 26-05-2018 15:43
Pani która mieszka w kamienicy 103 jest to po prostu nie do pomyslenia jej dzieci już wyrosły jeden pije i teraz chce to usunąć były 64 podpisy żeby plac zabaw został a taka lawirynda nie umie tego uszanowac że rodzice chcą żeby plac zabaw został a ona piła piwo z koleżankami przy stole na placu zabaw i jeszcze w szkalaneczkach żeby policja nie widziała oni jedengo dzieciaka wyzywali od pudziana grubasa pijoka debila i jeszcze od kurwy co to ma być my karuzeli nie oddamy
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 26-05-2018 23:27
Boże! Co za tekst! To ja już wiem, czemu się z Wami nie liczą.
Ufgfdgg 26-05-2018 14:09
Jak to jest ze zeby cos powstalo to trzeba sie nachodzic, podpisow nazbierac, o zgody prosic i czekac. Ale zeby cos zlikwidowac wystarczy isc , glupot nagadac i usowamy. Pamietam jak za dzieciaka prosilismy sie zeby spoldzielnia nam kosz do koszykowki postawila. Trawalo to ze 2 lata. Ale jak jednej pani przeszkadzal to na drugi dzien go scieli przy samej ziemi.
| Zgłoś do usunięcia
Taoja 25-05-2018 19:33
Piękne, stare drzewo, z rozłożystą koroną też zostało wycięte, bo się pani nie podobało. I nie podobało się pani również to, że dzieci grały w piłkę przy stajenkach. Tej pani od początku jak mieszka, nic się nie podoba. Tylko zamieszanie wprowadza.
| Zgłoś do usunięcia
Ktoś 25-05-2018 19:32
Dzieci podobno co dla niektórych starszych pań co zapomniały jak wół cielęciem był są "bachorami" które hałasują bawiąc się w piaskownicy. Gdzie owe panie nie mogą w spokoju wypić sobie kawki czy też nawet piwka i dokończyć ploteczki. Bez uzgodnienia ze wpólnotą zaplanowano likwidację piaskownicy wraz z karuzelą i na miejsce tych rzeczy miał powstać skalniak lub inne miejsce dogodne jak przed domem starców. Wynika, że teraz władzę przejmują stare ludzie a miejsce dzieci jest w domu przed komputerem. Obłuda, zakłamanie i bez serca. Bo skoro ktoś kto nienawidzi dzieci nienawidzi samego siebie a z samej tej złości nie da żyć innym. Szkoda jedynie dzieciaków. Wiem tylko że ludzie tam nie dadzą za wygraną i tak trzymać.
| Zgłoś do usunięcia
, 25-05-2018 18:13
Alkohol? Nikt tam nie pije alkoholu ten babsztyl tam mieszka od niedawna i kłamie, jedynie ta pani przesiaduje pod stajenkami pije kawę i plotkuje.
| Zgłoś do usunięcia
toruńska 25-05-2018 17:45
To nie pierwsza piaskownica zlikwidowana przez KTBS...
| Zgłoś do usunięcia
zax 25-05-2018 15:59
O likwidacji piaskownicy to powinna raczej zadecydować większość wspólnoty a nie jedna mieszkanka.
| Zgłoś do usunięcia
Danuta 27-05-2018 22:26
Ludzie,ale to chyba oczywiste, że jedna osoba -mieszkaniec wspólnoty- nie mogła podjąć decyzji o likwidacji piaskownicy. Taką decyzję mógł podjąć jedynie zarząd wspólnoty po przedłożeniu podpisów mieszkańców, którzy z takim wnioskiem wystąpią. Śmiem wątpić że jedna osoba, obojętnie kim by ona nie była , nie może podjąć takich kroków. Zatem takie reakcje i komentarze osób wydają się być nieprzemyślane i nie na miejscu .
czytelnik 25-05-2018 19:17
Oczywiście! Takie decyzje powinien podjac Zarzad Wspolnoty po omowieniu tematu i wysluchaniu wiekszosci czlonkow Wspolnoty a nie jeden z czlonkow!
R E K L A M A
k2
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
20 Paź.
10:00

MDK w Kole
Młodzieżowy Festiwal Teatralny STREFA GRY
23 Paź.
16:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Romowie znani i nieznani...
24 Paź.
15:00

Filia dla Dzieci PiMBP, Kolejowa 19, Koło
Spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki