R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Sposób na tanie podróżowanie

29-05-2018 12:01 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 4,474 | Komentarzy: 0

W dobie tanich linii lotniczych podróżowanie stało się o wiele prostsze. Bez większego problemu możemy dostać się teraz do praktycznie każdego miejsca, jedyne co nas ogranicza to czas i budżet. Już za niewielkie pieniądze da się jednak zwiedzić kawałek świata, wystarczy poszukać promocyjnych biletów lotniczych, a o takie nietrudno. Co jeszcze trzeba zrobić żeby podróżować taniej?
Foto:
R E K L A M A

Dokładnie zaplanuj wyjazd

Spontaniczne podróże z pewnością są niezwykle ekscytujące lecz rzadko kiedy wiążą się z oszczędnościami. Rezerwacja biletów i noclegów na ostatnią chwilę oznacza zazwyczaj wyższe koszty. To nie jedyny problem. Może się bowiem okazać, że w większości hoteli czy pensjonatów nie ma już miejsca, dlatego zmuszeni zostaniemy do obniżenia naszych oczekiwań i zdecydować się np. na nocleg daleko od centrum miasta, do którego się wybieramy. Wówczas będziemy zmuszeni doliczyć kolejne wydatki poniesione na transport. Jeśli więc zależy nam na jak najtańszym wyjeździe, to warto go dokładnie zaplanować nawet na kilka miesięcy wcześniej. Znacznie łatwiej można wtedy znaleźć bilety lotnicze lub autokarowe w promocyjnych cenach. Podobnie wygląda kwestia miejsca noclegowego. Korzystając z ofert first minute da się sporo zaoszczędzić. 

Oszczędzaj na transporcie

Co to właściwie oznacza? Głównie porównywanie cen. Sprawdźmy czy cena biletów autokarowych nie jest przypadkiem nieznacząco niższa od biletów lotniczych. Jeśli różnica wynosi mniej niż 30% to niekoniecznie będzie to opłacalne, zwłaszcza że stracisz dużo więcej czasu na dojazd. Podobnie wygląda kwestia pociągów. Podróże zazwyczaj zaczynają się od dotarcia na lotnisko. Najwięcej wylotów odbywa się z Warszawy. Lotnisko Modlin cieszy się ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż latają stąd tanie linie lotnicze. Z niektórych, szczególnie mniejszych miast ten dojazd jest nieco utrudniony. Jeżeli podróżujemy z rodziną bądź przyjaciółmi to cena biletów na autokar lub pociąg może okazać się wysoka, zwłaszcza gdy trzeba ponieść koszt zakupu biletu normalnego. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest dotarcie na lotnisko własnym samochodem. Całościowy koszt wydany na benzynę podzielimy przecież na wszystkich pasażerów. Teraz nie musimy już martwić się o to, co zrobić z autem, w czasie gdy będziemy na wakacjach. Niedaleko lotniska otwarty jest parking Modlin, gdzie istnieje możliwość pozostawienia samochodu na dowolny okres, a opłata jest niewielka. Co więcej z parkingu dostaniemy się busem bezpośrednio na lotnisko. Dojazd autem pozwala zaplanować podróż pod własne zapotrzebowanie, a nie rozkład pociągu. 

Ciesz się tanim podróżowaniem

Podróże rozwijają nie tylko zainteresowania, ale i naszą wiedzę na temat świata oraz innych kultur, dlatego warto się ich podjąć. Jest to pasja łącząca mnóstwo osób, zwłaszcza teraz, gdy nie brakuje ciekawych promocji na bilety lotnicze. Jeżeli zależy nam na oszczędnościach to należy przestrzegać powyższych wskazówek. Wtedy bez większych problemów zaoszczędzimy na kolejne wyjazdy. 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA