sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło X Dzień Papieski

X Dzień Papieski

10-10-2010 17:37 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,052 | Komentarzy: 0
X Dzień Papieski
Foto:
zacisze
W drugą niedzielę października kościół katolicki w Polsce już po raz dziesiąty obchodził Dzień Papieski. Tego dnia w świątyniach zbierane są ofiary na cele charytatywne.
W tym roku Dzień Papieski obchodzony jest w niedzielę 10 października. Hasło obchodów zostało wybrane na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski i brzmi: "Jan Paweł II - Odwaga Świętości". Koordynatorem obchodów jest Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Obchody święta odbywają się w całej Polsce w czterech wymiarach: intelektualnym (seminaria poświęcone polskiemu papieżowi), duchowym (msze święte), artystycznym (koncerty) oraz charytatywnym (zbiórka pieniędzy).

X Dzień Papieski jest obchodzony także na terenie naszego miasta. Po zakończeniu niedzielnych mszy św. przed kolskimi kościołami stali wolontariusze, którzy do specjalnych puszek przyjmowali dobrowolne ofiary na pomoc najuboższej młodzieży. Mieszkańcy Koła chętnie i z otwartym sercem wsparli tę akcję już po raz dziesiąty.

Warto dodać, że uchwałą Senatu RP z 2005 r., dzień 16 października został ogłoszony świętem państwowym. Tego dnia Polacy wspominają rocznicę wyboru arcybiskupa krakowskiego Karola Wojtyły na urząd papieża.

Marcin Nowacki
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!