R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Wizyta gościa z Niemiec w Szkole Podstawowej nr 5

20-06-2018 09:43 | Źródło: SP5 | Wyświetleń artykułu: 4,560 | Komentarzy: 1

W dniach od 15 do 19.06.2018r. nasze miasto gościło delegację z miasta partnerskiego Reinbek. W związku z tym naszą szkołę odwiedziła p. Katja Voβ – Koordynatorka ds. Miast Partnerskich Koło-Reinbek. Nasze uczennice już miały okazję poznać p. Katję Voβ, ponieważ opiekowała się ona nimi w ubiegłym roku, tj. od 23-29 lipca 2017 r., kiedy wraz z p. Aldoną Krawczyk wzięły udział w projekcie STORMINI, który był realizowany w Reinbek w Niemczech, mieście partnerskim. Projekt polegał na stworzeniu przez młodych ludzi, w wieku od 9 do 12 lat, MIASTA DZIECI – STORMINI. Każdego dnia mogli się przekonać, poprzez zabawę i gry, jak to jest być dorosłym.

Foto:SP5
R E K L A M A

Ogromnie się cieszymy, że p. Katja Voβ przyjęła zaproszenie dyrektora szkoły – p. Marka Kujawy oraz nauczyciela języka niemieckiego – p. Aldony Krawczyk i odwiedziła naszą szkołę. Podczas spotkania mieliśmy okazję porozmawiać o różnicach między niemieckim a polskim systemem szkolnictwa. Pani Katja zwiedziła naszą szkołę, zobaczyła, jak jest wyposażona, jak wyglądają sale lekcyjne. Była pozytywnie zaskoczona, że szkoła dysponuje trzema pracowniami komputerowymi, stołówką oraz dostępem do basenu.

Pani Katja Voβ spotkała się również z uczennicami, które wzięły udział w ubiegłorocznym projekcie STORMINI. Podczas rozmowy wróciliśmy do miło spędzonych chwil w Reinbek. Obudziło to na nowo wspomnienia, które ze sobą przywieźliśmy.

Cieszymy się, że udział w projekcie STORMINI zaowocował przyjaźnią, która nadal się rozwija. Pani Katja jest zainteresowana życiem naszej szkoły, chętnie nas odwiedza. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie nadal owocna.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze