R E K L A M A
sim
R E K L A M A
geberit
Wiadomości Szkoły i Przedszkola Wygrała konkurs plastyczny. W nagrodę odwiedziła Sejm RP

Wygrała konkurs plastyczny. W nagrodę odwiedziła Sejm RP

24 dni temu | Źródło: PM5 | Wyświetleń artykułu: 2,703 | Komentarzy: 2
Wygrała konkurs plastyczny. W nagrodę odwiedziła Sejm RP
Foto:PM5
R E K L A M A
carnis
W marcu br. Biuro Senatorskie w Koninie zainteresowało lokalną społeczność konkursem plastycznym "NAJŁADNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA" . Pomysłodawczynią projektu była Senator RP pani Margareta Budner. Konkurs miał charakter rejonowy i swoje cele , w tym charytatywny. Propagował tradycje i regionalny folklor związany ze Świętami Wielkanocnymi, służył też rozwijaniu uzdolnień plastycznych oraz artystycznych dzieci, młodzieży i dorosłych .

Do konkursu przystąpiło  m.in. Przedszkole Miejskie nr 5 w Kole. Miło poinformować nam, że wychowanka Gromadki Misia Uszatka Gabriela Pińkowska  zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej  i znalazła się w ścisłym gronie laureatów.  Małą artystkę ukierunkowała twórczo  R. Zamelska. Wykonana przez Gabrysię  kartka wielkanocna  była jedną z ponad 2140 nadesłanych na  konkurs prac.

Kilka dni temu Gabrysia miała sposobność odwiedzić stolicę. Wycieczka do Warszawy była nagroda główną konkursu.   Zwiedzanie Sejmu i Senatu RP  było nie lada wyróżnieniem. Było też okazją do kształtowania postawy patriotycznej w kontekście poznawania tożsamości narodowej. Realizowane przez przedszkole treści programowe  wychowania rodzinnego ,obywatelskiego i   patriotycznego  pozostają w zgodzie z ideą konkursu.  Wrażenia ze zwiedzania  warszawskich Łazienek , Starówki , Grobu Nieznanego Żołnierza z pewnością pozostaną w  pamięci naszej laureatki na  długo. Szkoda tylko ,że Gabrysia nie miała sposobności spotkania się z  Prezydentem RP, choć takie było jej marzenie.

Gabrysi gratulujemy sukcesu i życzymy,  by jej marzenie  kiedyś się spełniło podobnie jak   wiele jeszcze innych. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2)
Kolanin 22 dni temu
Pani dyrektor tez jest ze starej kadry
| Zgłoś do usunięcia
śnieżynka 23 dni temu
Najlepsze w Kole to Przedszkole nr 5 i to duża zasługa obecnej pan i dyrektor.Jeszcze parę lat jak stara kadra przejdzie na emeryturę to będzie w 5 super!
| Zgłoś do usunięcia