R E K L A M A
ren
R E K L A M A
Artbud
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Wygrała konkurs plastyczny. W nagrodę odwiedziła Sejm RP

22-06-2018 10:05 | Źródło: PM5 | Wyświetleń artykułu: 2,911 | Komentarzy: 2
W marcu br. Biuro Senatorskie w Koninie zainteresowało lokalną społeczność konkursem plastycznym "NAJŁADNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA" . Pomysłodawczynią projektu była Senator RP pani Margareta Budner. Konkurs miał charakter rejonowy i swoje cele , w tym charytatywny. Propagował tradycje i regionalny folklor związany ze Świętami Wielkanocnymi, służył też rozwijaniu uzdolnień plastycznych oraz artystycznych dzieci, młodzieży i dorosłych .
Wygrała konkurs plastyczny. W nagrodę odwiedziła Sejm RP
Foto:PM5
R E K L A M A
media expert

Do konkursu przystąpiło  m.in. Przedszkole Miejskie nr 5 w Kole. Miło poinformować nam, że wychowanka Gromadki Misia Uszatka Gabriela Pińkowska  zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej  i znalazła się w ścisłym gronie laureatów.  Małą artystkę ukierunkowała twórczo  R. Zamelska. Wykonana przez Gabrysię  kartka wielkanocna  była jedną z ponad 2140 nadesłanych na  konkurs prac.

Kilka dni temu Gabrysia miała sposobność odwiedzić stolicę. Wycieczka do Warszawy była nagroda główną konkursu.   Zwiedzanie Sejmu i Senatu RP  było nie lada wyróżnieniem. Było też okazją do kształtowania postawy patriotycznej w kontekście poznawania tożsamości narodowej. Realizowane przez przedszkole treści programowe  wychowania rodzinnego ,obywatelskiego i   patriotycznego  pozostają w zgodzie z ideą konkursu.  Wrażenia ze zwiedzania  warszawskich Łazienek , Starówki , Grobu Nieznanego Żołnierza z pewnością pozostaną w  pamięci naszej laureatki na  długo. Szkoda tylko ,że Gabrysia nie miała sposobności spotkania się z  Prezydentem RP, choć takie było jej marzenie.

Gabrysi gratulujemy sukcesu i życzymy,  by jej marzenie  kiedyś się spełniło podobnie jak   wiele jeszcze innych. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
tomasz nowak
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
22 Luty
16:30

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Spotkanie z Bartłomiejem Grzanką
24 Luty
18:00

MDK w Kole
WIELKA SŁAWA TO ŻART.. - koncert
28 Luty
19:00

Kino MDK w Kole
W cyklu