R E K L A M A
sim
R E K L A M A
geberit piec do poprawel
Wiadomości Szkoły i Przedszkola Wygrała konkurs plastyczny. W nagrodę odwiedziła Sejm RP

Wygrała konkurs plastyczny. W nagrodę odwiedziła Sejm RP

22-06-2018 10:05 | Źródło: PM5 | Wyświetleń artykułu: 2,858 | Komentarzy: 2
W marcu br. Biuro Senatorskie w Koninie zainteresowało lokalną społeczność konkursem plastycznym "NAJŁADNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA" . Pomysłodawczynią projektu była Senator RP pani Margareta Budner. Konkurs miał charakter rejonowy i swoje cele , w tym charytatywny. Propagował tradycje i regionalny folklor związany ze Świętami Wielkanocnymi, służył też rozwijaniu uzdolnień plastycznych oraz artystycznych dzieci, młodzieży i dorosłych .
Wygrała konkurs plastyczny. W nagrodę odwiedziła Sejm RP
Foto:PM5

Do konkursu przystąpiło  m.in. Przedszkole Miejskie nr 5 w Kole. Miło poinformować nam, że wychowanka Gromadki Misia Uszatka Gabriela Pińkowska  zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej  i znalazła się w ścisłym gronie laureatów.  Małą artystkę ukierunkowała twórczo  R. Zamelska. Wykonana przez Gabrysię  kartka wielkanocna  była jedną z ponad 2140 nadesłanych na  konkurs prac.

Kilka dni temu Gabrysia miała sposobność odwiedzić stolicę. Wycieczka do Warszawy była nagroda główną konkursu.   Zwiedzanie Sejmu i Senatu RP  było nie lada wyróżnieniem. Było też okazją do kształtowania postawy patriotycznej w kontekście poznawania tożsamości narodowej. Realizowane przez przedszkole treści programowe  wychowania rodzinnego ,obywatelskiego i   patriotycznego  pozostają w zgodzie z ideą konkursu.  Wrażenia ze zwiedzania  warszawskich Łazienek , Starówki , Grobu Nieznanego Żołnierza z pewnością pozostaną w  pamięci naszej laureatki na  długo. Szkoda tylko ,że Gabrysia nie miała sposobności spotkania się z  Prezydentem RP, choć takie było jej marzenie.

Gabrysi gratulujemy sukcesu i życzymy,  by jej marzenie  kiedyś się spełniło podobnie jak   wiele jeszcze innych. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
marek podnewsem
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2)
Kolanin 24-06-2018 18:46
Pani dyrektor tez jest ze starej kadry
| Zgłoś do usunięcia
śnieżynka 23-06-2018 15:31
Najlepsze w Kole to Przedszkole nr 5 i to duża zasługa obecnej pan i dyrektor.Jeszcze parę lat jak stara kadra przejdzie na emeryturę to będzie w 5 super!
| Zgłoś do usunięcia
R E K L A M A
k2
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
21 List.
15:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
DKK w listopadzie
27 List.
18:00

MDK w Kole
 Z DALA OD ORKIESTRY - film dokumentalny
30 List.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
Kabaret Jurki