R E K L A M A
sim
R E K L A M A
domki wykpisz
Wiadomości Miasto Koło 45 łóżek trafiło do kolskiego szpitala z Holandii

45 łóżek trafiło do kolskiego szpitala z Holandii

05-07-2018 09:05 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 7,131 | Komentarzy: 2
Po raz kolejny mamy dowód na to, że dobra współpraca potrafi czynić wiele dobrego. Kolski szpital przekonał się o tym kolejny raz. 13 czerwca 2018 Menno Vos z holenderskiego miasta Emmen, wyzwolonego w kwietniu 1945 roku przez żołnierzy 1 Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka przesłał mail ze zdjęciami łóżek szpitalnych do dawnego mieszkańca powiatu kolskiego Adama Malińskiego. Urodzony w 1961 roku w kolskim szpitalu dawny Kłodawianin powiadomił niezwłocznie Dyrekcję Szpitala Powiatowego z Kole.
45 łóżek trafiło do kolskiego szpitala z Holandii
Foto:Adam Maliński

Dyrekcja Szpitala w Kole wyraziła zainteresowanie pozyskaniem tych łóżek, zwłaszcza , że są one wyposażone w silnik elektryczny i pilota, co ułatwia życie i pobyt pacjenta w szpitalu. Poszukano spedycje z Koła i w poniedziałek 25 czerwca br. przybył o godzinie 14.30 samochód ciężarowy z obsadą dwóch kierowców : panowie Krzysztof Lewandowski i Wojciech Odorowski i razem z Menno Vos i trzema holenderskimi Przyjaciółmi Polski wzmocnieni przez niezbędny wózek widłowy z uwagi na ciężar łóżka przystąpili do załadunku.

Menno Vos wraz z żoną Christine Tibbe i wolontariuszami: Hans May, Jan Heegen, Klaas Bruins i Henk Winter już od rana wyprowadzali poszczególne łóżka w kolejnych pięter i pokojów na zewnątrz budynku szpitala. Prawie pięć i pół godziny zajęło załadowanie 45 łóżek i kilkunastu materacy.

Istotne było ich odpowiednie ułożenie i zabezpieczenie, aby nieuszkodzone dotarły do Szpitala w Kole. Pan Adam razem z Menno Vos koordynował w ciągu prawie dwóch tygodni przez telefon i kontakt mailowy przygotowanie tej udanej polsko- holenderskiej operacji logistycznej i zarazem dziękuje wszystkim Ludziom Dobrej Woli za każdą formę okazanego wsparcia.

Szczególne podziękowania dla dwóch Kierowców z Koła, którzy z wielkim zaangażowaniem pomogli załadować cenny dar. Po tej pracy nie czuli dosłownie rąk i byli totalnie zmęczeni. Menno Vos od roku 1981 pomaga ustawicznie polskim placówkom opieki zdrowotnej i społecznej razem z wieloma mieszkańcami Emmen, którzy przez lata należeli do Fundacji " Help de Polen ". Założycielka tej fundacji Aly Sanders obchodziła właśnie 25 czerwca swoje urodziny i ten piękny przykład udanej współpracy polsko-holenderskiej okazał się najpiękniejszym prezentem. W czwartek 28.06. nastąpił rozładunek darów z Emmen/ Holandia w Kole.

- opowiada nam Adam Maliński

Prezent z Lübeck

W dniu dzisiejszym o godzinie 10.00 pod kolski szpital podjechał TIR, którego zawartość ucieszyła dyrekcję placówki. 42 ...

24-08-2011 12:29 |   5,092 |  1

W sierpniu 2011 roku do Koła, dzięki Panu Adamowi trafił również duży transport łóżek szpitalnych. Wtedy 42 sztuki wraz z szafkami i materacami zasiliły kolskie oddziały.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
marek podnewsem
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2)
zszokowany ludzką znieczulicą 18-07-2018 22:35
tylko szkoda że nie potrafią leczyć tam ludzi ,może zacznijcie od jakości obsługi a nie łóżek.UMIERALNIA POZDRAWIAM PANA PANIE Z MARCEDESA
| Zgłoś do usunięcia
Lesniczy 08-07-2018 08:38
Super. Czy moglibyscie zwracac uwage na skladnie? Tego sie nie da czytac!
| Zgłoś do usunięcia
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
28 Gru.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu