sim
bricomarche
Wiadomości Korfball Kolanki w kadrze na Mistrzostwa Europy

Kolanki w kadrze na Mistrzostwa Europy

13-10-2010 09:12 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,106 | Komentarzy: 1
Kolanki w kadrze na Mistrzostwa Europy
Foto:
zacisze
Dwie zawodniczki kolskiego Maratończyka – SANITEC (DOROTA SZKALSKA i MAGDALENA KACZMAREK) otrzymały powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Seniorów w Korfballu. Obie kolskie zawodniczki to siedemnastolatki - są więc najmłodszymi zawodniczkami naszej reprezentacji.
Tegoroczne Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną w dniach 22.10-31.10 w pięciu holenderskich miastach (Rotterdam, Haga, Leeuwarden, Almelo, Tilburg). Weźmie w nich udział 16 reprezentacji, które podzielona zostały na cztery grupy. Polacy zagrają w grupie B wraz z Belgią, Katalonią i Szkocją. Celem naszej reprezentacji jest znalezienie się wśród 9 najlepszych zespołów i awans do przyszłorocznych Mistrzostw Świata, które odbędą się w Chinach.

Wyjazd naszych zawodników na jedną z trzech najważniejszych imprez korfballowych na Świecie był możliwy dzięki znacznej pomocy finansowej udzielonej przez firmę SANITEC KOŁO, która od tego roku jest sponsorem strategicznym naszej seniorskiej i juniorskiej reprezentacji.

„Zarówno ja jak i wszyscy kolscy korfbaliści jesteśmy bardzo dumni, że dwie zawodniczki naszego klubu, które są przecież ciągle juniorkami znalazły się w kadrze Polski na Mistrzostwa Europy. Mam nadzieję, że ich seniorskie występy będą udane. Będziemy mocno trzymać kciuki za nasze dziewczęta” – powiedział Waldemar Pietrzak trener klubowy Magdy i Doroty.

Wszystkie spotkania Polaków można śledzić na stronie www.worldkorfball.org natomiast oba mecze półfinałowe, mecz o trzecie miejsce i mecz finałowy będzie można obejrzeć w EUROSPORT 2.

mc
(Na zdjęciu od lewej: Magdalena Kaczmarek, Waldemar Pietrzak, Dorota Szkalska)
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~murof 13-10-2010 12:48
Gratulacje! Oby tak dalej, a Koło zdominuje także reprezentacje seniorów! 3mam kciuk za dziewczyny.
| Zgłoś do usunięcia