R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Pożary

33 jednostki straży walczyły z pożarem.Rozmowa ze strażakiem

02-08-2018 10:00 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 116,426 | Komentarzy: 26

Jednostki straży pożarnej z wielu oddalonych od Koła miast walczyło z pożarem w miejscowości Borki, gdzie płonęły maszyny i niebezpieczne chemikalia.

R E K L A M A

W miejscowości Borki, w dniu wczorajszym,około godziny 22:00 doszło do pożaru dwóch hal magazynowych, w których trzymane były maszyny, podnośniki koszowe oraz magazynki z chemikaliami. To właśnie obecnosć niebezpiecznych związków,które właściciel używał do świadczenia usług deratyzacji i dezynfekcji spowodowała konieczność przyjazdu na miejsce aż 33 jednostek straży z OSP oraz PSP Powiatu Kolskiego i dalszych miast, np. Konin, Poznań, Turek, Ostrów Wielkopolski. 

Pożar należało gasić specjalistyczną pianą, która szybko ubywała. Dodatko walczący strażacy musieli być wyposażeni w aparaty ochrony górnych dróg oddechowych. Z Poznania i Ostrowa Wlkp. przetransportowano kontenery z proszkiem pianotwórczym oraz aparatami ODO. 

Na chwilę obecną straty nie zostały jeszcze oszacowane. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole ustalają przyczynę powstania ognia w halach. Na czas prowadzonych w nocy działań ewakuowano mieszkańców najbliższych domostw. 

Prace na miejscu trwały do godziny 6:00, aż do wygaśnięcia pogorzeliska. R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-[email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (26) Pokaż komentarze