sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Termomodernizacja z unijnej kasy

Termomodernizacja z unijnej kasy

14-10-2010 10:47 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,056 | Komentarzy: 1
Termomodernizacja z unijnej kasy
Foto:
zacisze
W dniu wczorajszym tj. 13 października br. Burmistrz Miasta Koła podpisał umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na dofinansowanie projektu w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Działanie 3.2 "Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku".
Projekt, o którym mowa to „Termomodernizacja budynków oświatowych w mieście Kole”. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 2 162 182,79 zł, natomiast wartość dofinansowania wynosić będzie 1 837 855,37 zł.

Przedmiotem projektu jest termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 3 oraz budynku Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 2. Podjęcie przedsięwzięć przewidzianych w niniejszym projekcie pozwoli dostarczyć społeczności gminnej 2 zmodernizowane obiekty użyteczności publicznej. Prace termomodernizacyjne budynków szkolnych przyczynią się do poprawy komfortu przebywania uczniów, nauczycieli i innych osób korzystających z budynków i przebywających w nim w sezonie jesienno – zimowym.

Planowane działania przyczynią się do ograniczenia strat ciepła budynków, a to natomiast sprawi, iż znacznemu obniżeniu ulegnie wysokość kosztów związanych z utrzymaniem budynków oraz zmniejszeniu ulegnie emisja substancji szkodliwych dla środowiska. Projekt przewiduje rozwiązanie istniejących problemów energetycznych i technicznych w budynkach szkół poprzez następujące prace:
-zmniejszenie strat przez przenikanie przez ściany zewnętrzne w wyniku ocieplenia ścian metodą bezspoinową (styropian),
-zmniejszenie strat przez stropodach poprzez ocieplenie stropodachu styropapą w części niewentylowanej,
-zmniejszenie strat przez stropodach wentylowany dzięki ociepleniu stropodachu ekofibrem w przestrzeni wentylowanej,
-zmniejszenie strat przez przenikanie przez okna oraz zmniejszenie strat na podgrzanie powietrza wentylacyjnego poprzez wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

W budynku Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 2 podwyższenie sprawności instalacji c.o. odbędzie się poprzez projektowanie i regulację systemu ogrzewania, hermetyzację instalacji, montaż zaworów termostatycznych, a w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 3 poprzez wymianę instalacji, projektowanie i regulację systemu ogrzewania, montowanie zaworów termostatycznych i wymianę grzejników. W budynku Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 2 planowane jest także zmniejszenie strat na podgrzanie ciepłej wody użytkowej w wyniku modernizacji instalacji ciepłej wody, polegającej na montażu kolektorów słonecznych.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~Miiii 14-10-2010 21:13
Zrobcie to w ekonomiku prosze...:(
| Zgłoś do usunięcia